Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#prawo #ekonomia #gielda #finanse podatki

Mirko, mam problem
Dostałam darowizne prawie 9 miesiecy temu od rodziców
Ze względów prywatnych a takze z przekonania, ze mam czas na to do konca roku, temat oodwlekałam....
Teraz na koniec roku chciałam uporządkowac papiery i sie okazuje ze darowizna od rodzicow jest "zwolniona z podatku" pod warunkiem zgloszenia jej w terminie do 6 miesiecy i że owe zwolnienie z podatku mija po okresie 6 miesięcy... a do tego powstaje jakiś tytuł karno skarbowy w związku z niezgłoszeniem terminowym darowizny....
Przelew został opisany jako DAROWIZA.

Hajs pare miechów temuprzelałam na lokate więc nie wiem czy numer z przelewem zwrotnym opisanym jako "NIE przyjmuje darowizny" i zrobienie przelewu zwrotnego przejdzie ?!?!?!?!

Co ja ozrobiłam.... i gdzie my żyjemy, że zamiast BRAKU ISTNIENIA podatku od darowizny od najbliższej rodziny, on istnieje non stop a niewolnik łaskawie dostanie zwolnienie o ile w zębach powie, że dostał hajs. Co robić i czy w ogóle coś się da ()

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6383fef64bf3873cacecab3c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zrób SD-Z2, do tego wydrukuj dowód przelewu, powinien być też opis na jaki cel była darowizna (nie wiem zakup mieszkania, pójście na studia, kupno samochodu). Do tego zrób czynny żal, ale jak ktoś będzie miał zły humor w tym urzędzie to może już nic nie dać
  • Odpowiedz
ObityPiżmowół: Nie słuchaj mylących głosów. Termin 6 miesięcy na zgłoszenie darowizny (deklaracja SD-Z2) ma to znaczenie, że tak zgłoszona darowizna zwolniona jest od podatku w I grupie, czyli np. darowizna od rodziców. Jest to termin prawa materialnego, co oznacza, że bezskuteczny upływ terminu (niezłożenie w terminie) powoduje, iż nie podlega on przywróceniu, lecz powoduje utratę zwolnienia podmiotowego i opodatkowanie uprawnionego na zasadach określonych dla nabywców zaliczonych do I grupy podatkowej. Innymi
  • Odpowiedz
OP: > Zamiast płakać to weź teraz zgłoś odrazy darowiznę osobiście w urzędzie i dołączyć pismo z czynnym żalem. Nie powinno być problemu. Tego typu darowizna na pewno będzie inaczej rozpatrywana niż gdyby to dotyczyło nie zapłaceniu podatku.

@mammalegopenisaijestemtakibrzydki: > @AnonimoweMirkoWyznania: Zrób SD-Z2, do tego wydrukuj dowód przelewu, powinien być też opis na jaki cel była darowizna (nie wiem zakup mieszkania, pójście na studia, kupno samochodu). Do tego zrób
  • Odpowiedz
OP: > @AnonimoweMirkoWyznania: 30k to nawet bym sie nie ujawnial, #!$%@? to

@essalysolu: Problem w tym, że siostra dostała tez i zgłisła, że dostała XD

10procent podatku jak kontrola wykaże, czekaj na polecony ze skarbówki albo i nie, niech mądrzejsi odemnie wypowiedzą czy po 5 latach się przedawnia


@ursus: a jak sama zgłosze po czasie to jaki podatek? bo z tych kalkulatorów wychodzi ok 2,5% tj 750 zł
  • Odpowiedz