Wpis z mikrobloga

Hej mirki. Chcialbym sie o cos zaoytac, a konkretnie o Zorgtoeslag.
W internecie znalazlem cos takiego "ZORGTOESLAG - dlaczego trzeba zwracać
dodatek dofinansowanie zwrot ubezpieczenia z Holandii?
Pracowałeś(aś) w Holandii od 1 Marca 2019 roku.
Złożyłeś wniosek o przyznanie ci Zorgtoeslag począwszy od daty 01-03-2019."

Czyli jak to rozumiec? Teraz bedziemy miec grudzien i np wykupuje ubwzpieczenie od 1 grudnia, zaplacilem za nie i skladam wniosek o dofinansowanie i przez takie cos zamiast zwrotu moze dojsc do sytuacji,ze to ja bede musial oddawac pieniadze? Moze mi ktos to wytlumaczyc? Dzieki mirki

#holandia #emigracja #pracazagranica
  • 16
@Jdheuehxbsnnd:
Pracowałeś(aś) w Holandii od 1 Marca 2019 roku.
Złożyłeś wniosek o przyznanie ci Zorgtoeslag począwszy od daty 01-03-2019.

W Lipcu zjechałeś(aś) do Polski i nie pracowałeś(aś) już w Holandii w roku 2019.
Od Lipca 2019 nie byłeś(aś) już ubezpieczony(a) zdrowotnie w Holandii.

Po wyjeździe z Holandii nie złożyłeś(aś) do urzędu Belastingdienst wniosku o wstrzymanie wypłaty Zorgtoeslag i nadal otrzymywałeś(aś) pieniądze z tego tytułu.

W związku z powyższym, urząd Belastingdienst wzywa
@Knagulec: a dobra #!$%@? mi sie. Ja myslalem,ze to sa przyklady i ze "Pracowałeś(aś) w Holandii od 1 Marca 2019 roku.
Złożyłeś wniosek o przyznanie ci Zorgtoeslag począwszy od daty 01-03-2019." jest jednym z nich.
Zwracam honor Knagulec.
Czyli reasumujac, to jak wykupimy ubezpieczenie np 1 grudnia i w ten sam dzien lub w nastepny zlozymy wniosek o Zorgtoeslag, to nornalnie go dostaniemy tak i nie bedzie pozniej listu,ze trzeba cos
- masz 18 lub więcej lat
- w roku 2022 posiadałeś ubezpieczenie na terenie Holandii (opłacałeś składki na ubezpieczenia zdrowotne)
- twe dochody w roku 2022 nie przekroczyły € 31,500 dla osoby samotnej i € 41,000 dla toeslagpartners
- posiadasz holenderskie obywatelstwo lub ważne pozwolenie na pobyt (czyli wszystkie osoby z EU)
@Jdheuehxbsnnd: Wychodzi na to że tak, nie siedzę w tym aż tak dobrze żeby znać dokładnie wszystkie szczegóły.

Zacznij może od początku - naprawdę potrzebujesz tego dodatku teraz? Czy lepiej by zrobili Ci roczny zwrot po rozliczeniu i wtedy nie musisz się obawiać jakiejś nadpłaty?

Pamiętaj, że pobierając zasiłki masz też obowiązki a jednym z nich jest wprowadzanie zmian w wypłatach, więc jak dostaniesz podwyżkę to musisz to zgłosić, inaczej będziesz
@Jdheuehxbsnnd: no tak, chodzi o to, że o dofinansowanie możesz starać się tylko za miesiące, w których byłeś ubezpieczony od 1 do ostatniego dnia tego miesiąca. Jeżeli zacząłeś ubezpieczenie od 15 listopada, to za listopad nie powinieneś się starać o dofinansowanie.