Wpis z mikrobloga

@BArtus: ale Chiny to taka totalitarna pseudo-demokracja, a nie żadna monarchia... Nikt nie nazywał ustrojów totalitarnych najlepszymi.
  • Odpowiedz
@rzep: jeszcze 15 lat temu Chiny byłyby dobrym przykładem kraju, który dzięki reformom wolnorynkowym obudził gospodarczy potencjał tkwiący w narodzie. Jednak od tamtego czasu wiele się zmieniło, Chiny się przeinwestowały, a rząd zaczął bawić się w wielkiego brata. Mam kilku znajomych, którzy robili tam interesy. Bogaty Niemiec, który zakładał tam fabrykę 20 lat temu mówi że teraz nie poznaje tego kraju
  • Odpowiedz
@obserwator_nsa: No jeśli ktoś wierzył w bajki Korwina, że wolny rynek gwarantuje wolnych ludzi, to gratuluję umysłowego spiėrdolenia.
To że Chiny są komunistyczne i mają przy tym kapitalizm, to nawet dziecko by się domyśliło co się za tym kryje. Naprawdę, jak naiwnym trzeba być by tego nie dostrzec?!
Nie żal mi tego Niemca i Twoich znajomych. To jest akurat naprawdę proste do przewidzenia. Nie trzeba do tego niewiadomo jakich umiejętności.
  • Odpowiedz
@Xing77: Chińczycy z kraju trzy razy biedniejszego od Polski w 20 lat dorównali Polakom. Wiadomo, mowa o średniej a jednak. Poza tym sam kraj to pierwsza gospodarka światowa. Dlaczego żal ci moich znajomych? Każdy porządnie zarobił i tylko żałuje że nadal nie ma takich okazji. To mi współczuj, że osiadłem w Polszy w wysokim stanowisku w korpo. Bo na damski uj, mi to potrzebne.
  • Odpowiedz