Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiem Wam wykopki, żem stary (35lv), a głupi.

Przyśniła mi się dziś pierwsza dziewczyna do której zagadałem chyba pierwszy w życiu. Było to 19 lat temu, bylem w I LO i miałem zajęcia z języka w takiej salce ogólnodostępnej, na której starsza koleżanka oglądała jakiś film podczas okienka czy coś. Siedziała fotel obok mnie.
Zagadałem, poflirtowaliśmy, zaangażowałem ją do współpracy wymuszając na niej pomoc w zadaniu, którego rzekomo nie rozumiałem, nauczycielka nawet nie protestowała widząc jak się chichramy, lubiła mnie. Koledzy przez pół roku nie dawali mi później spokoju, wypytując co u mojej "dziewczyny", a tak naprawdę to 45 minut to był mój jedyny z nią kontakt, choć widywałem ją czasem na przerwie.

Teraz znalazłem jej zdjęcie na stronie szkoły, w jednym z newsów, od razu wspomnienia wróciły i serce mi mocniej zabiło, mimo że mam już różową i stabilny związek, to była taka śliczna i skromna dziewczyna. No i siedzę po nocach próbując namierzyć jej personalia, aczkolwiek z marnym skutkiem, fb nie jest już tak popularny jak kiedyś, ludzie pokasowali zdjęcia profilowe, myślę że to niemożliwe. Jutro na pewno dam sobie spokój, pewnie wyleci mi z głowy w natłoku codziennych obowiązków.

Dobijają mnie myśli co by było gdybym nie odpuścił, gdybym był odważniejszy i zagaił ją jeszcze na jakiejś przerwie czy dwóch. Znam dwie pary, które poznały się w analogicznym okresie, w tej samej szkole i wiem, że do dziś tworzą kochające się związki.
Może byśmy się kochali, może kłócili, a może nie zryłaby mi bani jak moja pierwsza dziewczyna, w toksycznym związku i byłbym innym człowiekiem? Może bardziej by mnie motywowała, a może to ja bym się bardziej starał? Może byłbym innym człowiekiem...

Tak bardzo chciałbym być jeszcze raz młodym i mieć okazję przeżywać takie chwile ponownie, z pewnością lepiej wykorzystałbym swoje 5 minut.

#szkola #nostalgia #niebieskiepaski #rozowepaski #zalesie #gorzkiezale #milosc #zauroczenie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63868b324bf3873caced0861
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: może zamiast zastanawiać się nad tym, czy dziewczyna, z którą gadałeś przez godzinę 19 lat temu, byłaby doskonałą żoną, to może zastanów się jak zadbać o swoją obecną relację. Szukanie po nocach mrzonek z młodzieńczych lat, może i jest ekscytujące, ale nic poza tym. Przestań żyć przeszłością, teraz też możesz być szczęśliwy.