Wpis z mikrobloga

Wypłata dzisiaj przyszła i się okazało się że ze świątecznego bonusa 1000 funtów do ręki dostałem 570 funtów, fajne te podatki, takie bardzo zachęcające do wyższych zarobków.

Jeszcze w kwietniu mogę złożyć o odzyskanie 58 funtów zaliczki na student loan bo zabrali przypadkiem (bo zabierają automatycznie jak w danym miesiącu przekroczy ileś, ale potem można odzyskać jak roczne zarobki nie przekroczą danej kwoty - w zależności od planu pożyczki) ale tak czy tak nawet licząc te 628 do ręki z 1000 funtów to jest jawne złodziejstwo, ech :D Liczyłem na jakieś 700 chociaż do ręki - dobre i tyle ale niesmak pozostał.

#uk #pracbaza
  • 29
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano

Bardzo dużo zniklo z tego klocka

jak ja bym dostał £1000 bonusu to podatku by mi zjadło £200

Self employed < PAYE

No i tak nie mamy płatnych urlopów ale zwrot podatku w kwietniu rekompensuje wolne dni

¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@cisza666 Od bonów płaci się NI i zależnie czy są cash czy non-cash jest też do zapłacenia podatek wyliczany tak jakby to były dodatkowe zarobki, tyle że przy non-cash można to za pomocą PAYE Settlement Agreement przerzucić na pracodawcę. Ale wątpię żeby pracodawca chciał pokryć ten podatek, więc wyszłoby tyle samo, tyle że podatek byłby doliczony w ujęciu rocznym.
  • Odpowiedz