Wpis z mikrobloga

@Trututu39472: Tak możesz, kolejność obojętna bo i tak wypowiadasz obecną polisę z końcem okresu. Nową możesz zawrzeć nawet dziś, starą wypowiadasz najpóźniej dzień przed końcem. Zwykle ja opłacam nową i od razu wypowiadam starą.
A i najwazniejsze pytanie czy jak wypowiem OC 5 grudnia a mam wykupione do 19 grudnia to skonczy sie 19 grudnia czy 5 grudnia


@Trututu39472: Skończy się 19 grudnia pod koniec dnia nawet jak wypowiesz dzisiaj, nowe ma być od 20 grudnia (będzie od godziny 00:00 tego dnia).

Czyli stare wypowiadasz najpóźniej 18 grudnia a nowe zawierasz najpóźniej 19 grudnia z datą od 20 grudnia. Nie polecam zawierać nowego 20 grudnia
@ozzy102: @Trututu39472: @vertical: Obecnie z tego co kojarzę podpisując umowę z inną konkurencyjną firmą oni dbają o to aby wypowiedzieć umowę za klienta. Przynajmniej do mnie jak dzwoni agent oferując różne oferty firm, to w momencie gdy zaproponował mi przejście z Warty do Link4, to poza podpisaniem nowej umowy nic nie musiałem robić.
@vertical: Nawet nie wiesz z jakiego artykułu musi wypowiedzieć, czy nie jest czasem nowym nabywcą (nic nie wspomniał czy on zawierał polisę czy dostał razem z autem) no ale już mu mówisz że obojętnie kiedy i przez Ciebie mógłby mieć przerwę w OC (pomijając fakt że przy nabywcy nie trzeba wypowiadać, ale OP może o tym nie wie).

Obecnie z tego co kojarzę podpisując umowę z inną konkurencyjną firmą oni dbają
@sayanek: No to się zdziwiłem . W ubiegłym roku kończyła mi się polisa , przyszła propozycja nowego oc z druczkami do zapłaty na poczcie . Pisało z tego co pamietam ze jak chce przedłużyć to proszą o opłacenie . Nie zapłaciłem i tyle . A oc wziąłem od innego towarzystwa .
Pisało z tego co pamietam ze jak chce przedłużyć to proszą o opłacenie


@ozzy102: a nie byłeś czasem nowym nabywcą wtedy? w sensie nie kupiłeś tego auta w ciągu roku?
@sayanek: Być może jest podpisywany jakiś dokument, że agent w moim imieniu podpisze wypowiedzenie umowy. Mi się kończyło wypowiedzenie w jednym towarzystwie, dostałem propozycję na inne i poza podpisaniem dokumentów które przychodziły do mnie pocztą o zawarciu nowej polisy nic nie musiałem robić. Mam też wywalone w to, czy ktoś łamie prawo czy nie. Jedyne co mnie interesuje to zdalnie zawarcie polisy po jak najkorzystniejszej cenie na mój gruz i mam
@Tatiagla: Ale to tak nie działa, jest ustawa która to reguluje i OC się przedłuża jak zostaną spełnione wszystkie wymagania (opłacone i brak zmiany właściciela). To nie wymysł firm ubezpieczeniowych a cwaniaków z Wiejskiej.

Kiedyś Tobie tego nie zrobią i będziesz mieć problem, bo nie udowodnisz że składałeś wypowiedzenie, skoro nie składałeś.
@sayanek: @darek-jg: ale skoro zaplacilem z gory za OC innej firmie to jest to dla mnie równoważne z wyborem oferty i rezygnacją z uslug tej ubezpieczalni, ktora zaoferowala rok wczesniej umowę. Przecież to panstwo narzuca na mnie obowiazek posiadania OC a nie ja swiadomie wybieram firmę. Dlatego wybieram tę, ktora zaoferuje najniższe ubezpieczenie.
W dodatku nie mozna miec dwoch ubezpieczen na pojazd
W dodatku nie mozna miec dwoch ubezpieczen na pojazd


@Tatiagla: w tej samej firmie, urwałeś końcówkę :) Dokładny zapis w ustawie mówi że nie można mieć 2 polis OC na to samo auto w jednej firmie ubezpieczeniowej.

Możesz mieć kilka polis OC w różnych firmach, i są tacy ludzie co mają, choć jest ich bardzo mało. Zapytasz pewnie po co komu 2 OC, dowiesz się np. jak wjedziesz na tory i
@sayanek No tak, masz rację, założyłem że zawarł sam polisę rok temu i że nie jest ona po poprzednim właścicielu, a tego nie wiem.

@Trututu39472 Jak zawierałeś sam polisę rok temu to obojętne, jak to polisa po poprzednim właścicielu to nie obojętne, jest trochę inaczej.