Wpis z mikrobloga

Postanowiłem przetestować ChatGPT i zadać AI taska napisania bota do crypto w Pythonie. Prostego.

Poprosiłem o: Write crypto bot in python which buys BTC when price of BTCUSDT is low within 3 month period and sells it when the price of BTCUSDT is 20% higher than the initial buy price. To determine when is low moment you can use MACD indicator.

Nie napisałem co mam w sakiewce giełdowej i w jakiej ilości, sam sobie takie założenie zrobił. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wygenerowany kod: https://paste.ofcode.org/kfPFr53CMQDXxQeF6EmYZu

Skubaniec wiedział co to MACD i jakiego liba do tego użyć. Do Binance jakiegoś liba, którego specjalnie nie znam wziął. No i zajęło mu to z 3 sek.

Na minus ta formuła liczenia zysku jest trochę podejrzana, więc używacie na własną odpowiedzialność i nie jest to porada inwestycyjna zdecydowanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podsumowując: jak ktoś nie lubi żmudnego klepania to jest coraz lepiej, ale kluczowe momenty w kodzie wciąż warto pisać samemu.

#gielda #kryptowaluty #programowanie #python #ciekawostki #technologia #devopsiarz
  • 10
@dean_corso: Będzie można generować prostsze i popularniejsze algorytmy (bo będzie z czego to dobrze trenować), rozpoczynać łatwiej i szybciej pewne projekty lub jakieś ich elementy. Np. chcesz zrobić prostego cruda z tabelką w UI, sortowaniem, szukaniem po polach to napiszesz, że "chcę cruda, że mam nagłówki danych X, Y i Z, walnij mi to do dockera bym sobie dane wgrał" i Ci strzeli na jednegoklika cały frontend, backend, opakuje w Dockerfile
Jeszcze z ciekawszych rzeczy, to nie ogarnia (wciąż? jeszcze?) dobrze abstrakcji w tak popularnym języku programowania jak Python:

Na prośbę:

Write code in Python which supports downloading data from following datasets: csv, mysql, mongo, postgresql, kafka stream. Datasets should be very easy to replace without change the code using only env variables. Datasets should be called only via dedicated interface. Datasets should support operations like: sort, filter, search, delete, insert, modify.

Spłodził
@dumbas: tak, na tagach wysypało właśnie innych przykładów, nie tylko z programowania, ja użyłem do kwestii programistycznej, a Python, bo jest popularny, więc można zakładać, że model powinien być lepiej wytrenowany, niż gdybyśmy zapytali np. o kod Rusta czy Go.
Będzie można generować prostsze i popularniejsze algorytmy (bo będzie z czego to dobrze trenować), rozpoczynać łatwiej i szybciej pewne projekty lub jakieś ich elementy. Np. chcesz zrobić prostego cruda z tabelką w UI, sortowaniem, szukaniem po polach to napiszesz, że "chcę cruda, że mam nagłówki danych X, Y i Z, walnij mi to do dockera bym sobie dane wgrał" i Ci strzeli na jednegoklika cały frontend, backend, opakuje w Dockerfile byś mógł