Wpis z mikrobloga

Czołem!
Mam Raspberry Pi 3B+. Karta pamięci, którą tam mam już dogorywa, dlatego postanowiłem ją zamienić na normalny dysk ssd. Czytałem, że mogą pojawić się pewne problemy związane z tym, czy będzie można uruchomić rpi z dysku oraz z zasilaniem. Jeśli ktoś mógłby mi doradzić co kupić, żeby było wiadomo, że to będzie działało. Chciałbym mieć tu dysk ssd 128 gb. Do urządzenia mam podłączony mikser na usb, ale to ma zewnętrzne zasilanie, więc nie powinno istotnie wpływać na ewentualny dysk.
1) Jaki adapter/obudowę dysku SATA - USB kupić, żeby współpracowała z raspberry (żeby można było bez problemu bootować z dysku i żeby nie było problemów z prądem, dobrze by było aby obsługiwała trim).
2) Jaki dysk kupić, żeby to działało (żeby prądu wystarczyło)?

Nie chcę kupować czegoś w ciemno, dlatego proszę o pomoc.
#raspberrypi #ssd #hardware
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Whiten: Nie wiem jak z 3B+ ale mam Rpi4 i w nim doskonale sprawdzają się obudowy Adata https://allegro.pl/oferta/kieszen-2-5-sata-usb-3-2-gen-1-ed600-12597918401 - mam już takie 3 z różnymi dyskami i sprawują się znakomicie. Niektóre dyski zewnętrzne (WD MyBook) fatalnie współpracują z Linuxem i Pi w szczególności (np brak power down i trzeba kombinować), te obudowy z Adaty - co do nich nie wsadzisz - rządzą

W Rpi4 jedyne co musiałem zrobić to nagrać system