Wpis z mikrobloga

Zamontowaliśmy wczoraj zmiękczacz wody, natomiast hydraulik źle wymierzył twardość bo nalał do fiołki praktycznie całej wodę i wyszło 35 stopni niemieckich, dzisiaj chciałem ponowić test i zauważyłem że należało tylko nalac 5ml czyli około 3x mniej niż on wlał. Miałem trochę wody z przed zamontowania zmiekczacza i wyszło mi około 13/14 stopni niemieckich.

I teraz pytanie, jeżeli zaprogramował zmiękczacz na taką twarda wodę to może to powodować słony posmak wody? Bo taki właśnie czuje próbując jej. Ma też specyficzny zapach. Model to Viteco Kzw 20L

#hydraulika #woda #budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 7
@excelfinance: Jak słona to coś poszło nie tak - może głowica nie działa. Puść regenerację i zobacz co się stanie. Solanka jest używana do przepłukiwania złoża -> to idzie do kanalizacji. Natomiast później złoże powinno być przepłukane czystą wodą -> kanalizacja i dopiero później woda idzie dalej "na dom". A ustawianie twardości służy do tego aby ustawić jak często ma być robiona regeneracja złoża.
@excelfinance: Kilka lat temu po zamontowaniu zmiękczacza kilka osób mówiło, że woda jest słona, a ja np. tego w ogóle nie czułem. Testowałem wodę wielokrotnie i jej twardość po zmiękczeniu była idealnie pośrodku zakresu. Zrób dokładniejsze testy twardości wody zmiękczonej, bo być może nie chodzi o wynikową twardość, a zmianę smaku wody przez eliminację pewnych składników, które maskowały naturalną zawartość soli w wodzie i do których się przyzwyczaiłeś.
@excelfinance: Oczywiście ze jest to możliwe, jeśli zmiekczacz oblicza sobie ilość soli użytej do regeneracji na podstawie twardosci. Jak była za duża to zbyt długo mogło trwać płukanie solanka a zbyt krótko woda i stad w złożu zostało trochę soli.

Nie wyklucza to oczywiście awarii i złego przełączania bądź niedomykania zaworów w fazie płukania.