Wpis z mikrobloga

@lmaovsky Miasteczko-centryzm wychodzi z niego, albo to troll.
Typ usprawiedliwia się, że w weekend jedzie 12km rowerem na zakupy i ludzie na niego dziwnie patrzą.
Po pierwsze pewnie dziwnie patrzą, jeśli robi zakupy dla całej rodziny na tydzień rowerem i chciałbym zobaczyć jak to przewozi.. xD
Po drugie - w weekend też mam czas się przejechać na rowerze do sklepu, a cały tydzień mam wstawać godzinę wcześniej, żeby je*ać rowerem 10km na
  • Odpowiedz
dalej #!$%@? zbiorkom, nie ma nic fajnego w czekaniu na autobus, jezdzie autobusem, czy wizji ze moge sie na nieho spoznic


@Truptutupta: oprócz ceny, która niejednokrotnie jest kryterium pierwszym i ostatnim.

Świat nie jest czarnobiały. Są połączenia, na których komunikacja publiczna działa nieźle. Są taki, na których cenowo jest bezkonkurencyjna. I są ludzie, dla których to nieistotne.

Śmiem twierdzić, że doinwestowana, dobrze zorganizoeana komunikacja miejska mogłaby być niezła alternatywą. Niestety, w
  • Odpowiedz
toś #!$%@?ł dzbanie

Po pierwsze cena paliwa jest elementem wszystkiego co kupujemy - w większym, lub mniejszym stopniu.

Z kolei przez cenę paliwa, jak i cenę energii elektrycznej masa miast bardzo pocięła rozkłady jazdy. Na tyle, że teraz nie da się tego sensownie rozpatrywać jako alternatywę.


@FrasierCrane: No i obniżenie VAT -nakręcanie popytu i marży tu coś pomaga? Jeżdżenie wszędzie autem pomaga?
Właśnie VAT na paliwa powinien być utrzymany bo miasta
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: prosze nie propotytować ruskij nieprawd, to oczywiste że Orlen -
- primo: jest w zmowie cenowej i tam oni to śmieją się z ludzi, że tyle płacą. Na Boże narodzenie szykują btw ofertę 9.99 za 850ml, teraz się wydaje niby drogo, ale to będzie po obniżce z 12,50zł. Może nawet na 9.66zł, ale jest problem żeby prezesi się zgodzili w którym roku polska wzięła chrzest z czechosłowacji.
- secundo: Orlen
  • Odpowiedz
Wiem też że jest masa ludzi, którzy jadą samochodem do pracy mimo, ze mieszkają 3 minuty od przystanku trójmiejskiej SKM a praca jest 5 minut od przystanku SKM a dojazd autem z odśnieżaniem i szukaniem miejsca parkingowego zajmuje więcej czasu i jest droższe. U mnie na wsi ludzie potrafią 200-300 metrów do sklepu/kościoła samochodem jechać:)


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: skoro ich stać to w czym problem? Co, może ustawą zakaż jazdę autem jak masz
  • Odpowiedz