Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
halo #informatyka #komputery #pcmasterrace
tutaj Radeon 5700xt od power color, Ryzen 3600x, crucial ballistix chyba 3200, msi b450 pro.
Mam taki problem, że w czasie gry czasem ekran robi się cały zielony i nie ma żadnej interakcji z komputerem, potrzeba zrobić twardy reset.
Gdzie szukać problemu?
  • 18
  • Odpowiedz
są aktualne

aktualne nie znaczy najlepsze, niektórzy musieli używać starych i to bardzo aż zadziałały.

czemu to musi być grafika :/

nie musi padać, masz karte amd serii 5xxx one tak mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

da się w ogóle sprawdzić kości pamięci w karcie graficznej?

w OCCT masz taki test
@ejsidisi:
  • Odpowiedz
@ejsidisi: da się.
Dla kart AMD masz skrypt dmgg.py napisany w pythonie, który robi praktycznie to samo co odpowiednik dla NVidii - MATS.
Oba programy zapisują losowe dane do pamięci i potem porównują sumę kontrolną danych przed zapisem i jak się nie zgadza to rzucają komunikat z błędem pokazując zakres pamięci dla której występują problemy.

w OCCT masz taki test @ejsidisi:


@10129: z testem pamięci, to ma niewiele wspólnego.
  • Odpowiedz
@10129: na żadnej karcie w której miałem uszkodzone kości nie wykrył problemów, poza tym ten soft nie działa na buforze ekranowym, bo pamięć jest zajęta przez OS i ma ograniczony dostęp do karty.
  • Odpowiedz
w sumie autor tego (occt) na reddicie pisał, że nie ma możliwości wykrycia czy błędy były ale zostały naprawione bo pamięci ecc.

i am encountering the ECC mechanism here. I have not yet found a way to circumvent it, or to detect the number of corrections the ECC did. I did my best to try, to no avail.

That is why as it stands right now, my VRAM test is more of
  • Odpowiedz
@JoeBlade: a ten test jest legitymacyjny?
Znalazłem w sieci taki poradnik i ten pierwszy skrypt nie wykazał błędów, a ten dmgg.py znalazł, że chip 7 lub/i 8 są faulty
Znaczy co? RIP?
  • Odpowiedz
@ejsidisi: tego pierwszego nie miałem okazji testować a dmgg.py tak nawet kilka razy i zawsze wykazywał poprawną uszkodzoną pamięć.
W moim przypadku dla kilku kart zawsze padała ostatnia kość czyli u Ciebie pewnie 8.
Wystarczy wymienić i będzie śmigać, jednak na obecną chwilę i tak jest dobrze, że nie wszystkie komórki pamięci masz uszkodzone i pokazuje się obraz.
  • Odpowiedz
@ejsidisi: układ z aliexpress, kupowałem wiele razy i są sprawdzone firmy.
Bez preheatera, hot air, fluxa, mikroskopu nic nie zdziałasz.
Oddaj do serwisu, to wymienią a dla tej karty naprawa powinna być opłacalna.
  • Odpowiedz