Wpis z mikrobloga

A propos tego Tweeta pana @wolskiowojnie

Ciekawy jestem ile sam wielki pan ekspert zarabiał, zanim się wybił na wojnie, i zaczął kapitalizować zawiść społeczeństwa do takich ludzi jak #bartosiak czy #budzisz.

Podejrzewam że sam rok temu zarabiał średnią krajową, a teraz patrzy na ludzi takich jakich on sam był z góry xD

Typowy mentalny wśur który się dorobił xD

#wolski
Rekordnaklate110 - A propos tego Tweeta pana @wolskiowojnie

Ciekawy jestem ile sam...

źródło: comment_1670579442f5TmYf7Mc3fBgc9AEE81AV.jpg

Pobierz
  • 60
@wolskiowojnie: jakie mam przywileje? możesz wymienić? To raz, a dwa, ja uważam te ćwiczenia za debilne również jeśli chodzi o handlowców, aptekarzy i kogo tam sobie jeszcze wymyślisz. Stworzyłeś sobie jakiegoś chochoła i teraz próbujesz z nim dyskutować, jakbyśmy my wszyscy nie chcieli iść, ale zamiast tego chcemy żeby szedł Mietek z magazynu. Nie, ja nie chcę do tego zmuszać nikogo.
@wolskiowojnie: jeszcze ci wrzucę dla ułatwienia definicję słowa przywilej, bo podejrzewam, że jest to słowo, którego znaczenia nie rozumiesz:

Definicja nowoczesna: akt prawny naruszający zasadę równości wszystkich wobec prawa; tego typu nowoczesne przywileje są udzielane przez konstytucję lub uprawnione organy państwowe określonym grupom społecznym, np. przedstawicielom określonych zawodów (np. posłom, sędziom, adwokatom, policjantom, żołnierzom, górnikom, lekarzom i pielęgniarkom), emerytom i rencistom (np. przywilej refundacji leków, przywilej ulgi przewozowej), członkom określonych organizacji
@a4z4a4: wynikające z życia w państwie. Oświata, służba zdrowia, etc. I tak, no przecież prywatnie chodzisz do lekarza masz LuxMeda czy inny MediCover i masz to w pompce. Ale nie będziesz mieć jak dostaniesz zawału lub walnie Cię ktoś na pasach. I u nas to problem zdrowia a w USA byłbyś bankrutem (chyba że ubezpieczneie3 korporacyjne pokryje). Tak samo szkolnictwo. Można narzekać że dzieciom trza korki opłacać. Ale za olimpiadę wiedzy
@a4z4a4: Masz przywilej #!$%@? na podatki, którymi rząd dysponuje tak żeby wygrać kolejne wybory xD

Siłowe wcielanie ludzi do wojska jest absurdem samo w sobie, a jak się na to spojrzy z perspektywy takiego państwa jak Polska, to już w ogóle. Będziesz mięsem armatnim ludzi którzy żyją z redystrybucji pieniądza podatników, nie oferując nic w zamian chyba że jesteś w grupie wiekowej wyborców która ich popiera xD
@kobiaszu: raczej śmiech z wyk0pkowej logiki: "aaaa Wolski nabija sie z ludzi którzy uważają że jak zarabiają 3,5k USD to mają mniej obowiązków względem Polski TO PEWNIE mało zarabiał a teraz jak się yebany dorobił na wojnie to mądry" A guzik. Ja z pracy w handlu hipotekę spłaciłem. Co prawda dopiero koło 2020 ale i tak.
I tak, to są przywileje.


@wolskiowojnie: nie, to nie są przywileje. Wyżej Ci wkleiłem definicję. Przywilej to jest coś, co dotyczy części społeczeństwa, a nie wszystkich. Wszyscy korzystają z oświaty, wszyscy korzystają ze służby zdrowia, ale jakoś nie wszyscy muszą odbyć służbę wojskową. Jeśli już, to właśnie za przywilej można uznać brak obowiązku służby wojskowej. Przestań używać słów, których znaczenia nie rozumiesz.