Wpis z mikrobloga

Hej, mam mega głupi problem ze swoim ESP8266. Mój moduł znajduje się na zewnątrz (pod dachem), mam do niego podłączone 3 przyciski, które są połączone z rezystorami 10kOhm (jak to w arduino). W okolicy zimy (tak od ok. 3 tygodni) zdarza się, iż przycisk "sam się naciska" i przekazuje sygnał taki jakby ktoś ręcznie go wcisnął. Zastanawiam się jak to rozwiązać, czy to normalne, czy może komuś się to już udało, a może podzieli się dobrymi praktykami jak dany układ montować na zewnątrz, aby przetrwał zimę?
Układ zamontowałem w obudowie po zasilaczu (taki jak poniżej), wyjścia z przewodami są uszczelnione.

#arduino #esp8266 #nodemcu #mikrokontrolery #programowanie #elektronika #elektryka
MisiekD - Hej, mam mega głupi problem ze swoim ESP8266. Mój moduł znajduje się na zew...

źródło: comment_1670622820Cifyqe9QfutTmuMBOuQQPh.jpg

Pobierz
  • 9
@kao3991: No właśnie ona może tam być i zastanawia mnie czy jest możliwość i jaka, że to przez wilgoć. Teoretycznie obudowa jest szczelna.

A zdarzają się "samoczynne włączenia" może z 2 razy na 4 dni.
na próbę bym wrzucił jakiś pochłaniacz wilgoci do środka.


@kao3991: no nie głupie to w sumie.
Na pewno rzeczą, która ciągle zwraca moją uwagę jest to, że ten problem jest tylko zimą. Od wiosny po lato, aż do końca października nie było ani jednej takiej przypadłości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisiekD: a przyciski jak są zamontowane? W obudowie czy na zewnątrz? Co to za przyciski? Na pewno nie one zwierają?

W obudowie możesz ścieżki i luty zamalować lakierem do paznokci a przewody uszczelnić klejem na gorąco. Ale bardzo możliwe że w samych przyciskach kondensuje się wilgoć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@echelon_: a co by dał ten kondensator? W sensie jak to miałoby działać? Chciałbyś zrobić odpowiednik tej metody software'owej, ale hardware'owo?