Wpis z mikrobloga

Lahoz wykreślony z listy sędziów za mecz Argentyna - Holandia, ziobro zaskoczenia bo w ogóle nie panował nad zawodami. Zostały 4 spotkania, mecz Argentyna - Chorwacja poprowadzi Włoch Orsato, a z tego co wyczytałem to dotychczasowe mecze polskiej trójki sędziów są bardzo wysoko oceniane i niewykluczone, ba, wręcz możliwe że Szymon Marciniak dostanie finał Mistrzostw Świata. Trzymam kciuki.
#pilkanozna #mecz #mundial
Minieri - Lahoz wykreślony z listy sędziów za mecz Argentyna - Holandia, ziobro zasko...

źródło: comment_1670825884owJYdxYAY6Qu33zNnQK0uo.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
@Minieri: nie rozumiem tego spuszzcania nad tym marciniakiem. jakie to ma #!$%@? znaczenie? co ci to czlowieku da, ze ty trzymasz kciuki, zeby se polaczek posedziowal finał? rozumiem narodowa druzyna. ale kibicowanie prywatnemu interesowi jakiegos łysego dzbana to jakis wyzszy poziom abstrakcji. nikt na swiecie nie daje #!$%@? o to jakiej narodowosci łysol sedziuje mecz
  • Odpowiedz
@jutokintumi: Dla mnie to jest właśnie dobre sędziowanie. Dlaczego? Dba w ten sposób o "show". Nikt nie chce oglądać meczy, gdzie zawodnicy co chwilę faulują, są na spalonym czy popełniają jakieś głupoty... Bramki, dobre strzały itd. zapewniają emocje w trakcie meczu i to stara się zapewnić Marciniak.
  • Odpowiedz
@Minieri: Szkoda, że sędziowie mogą sędziować tylko we własnej lidze. Dla mnie to jakiś dziwny przepis. Przecież taki Marciniak mógłby sobie posędziować jakąś Premier League, a tak musi sędziować jakieś gówno w stylu Legia - Lech XD
  • Odpowiedz
Środowisko sędziowskie jest mocno hermetyczne. Ocena pracy jest mocno uznaniowa. Pewne mechanizmy są podobne do tych co w Kościele Katolickim xD Ciężko awansować do samego topu, a spaść to jeszcze większy wyczyn.

@BarszczZUkraincow: Ja bym powiedział, że właśnie jak w... środowisku sędziowskim w Polsce (nie tym piłkarskim).

Sędziowie sami się sądzą, sami się wybierają, sami się oceniają, a jak ktoś chce ucywilizować to państwo w państwie to robią kwik na całą
  • Odpowiedz
@jutokintumi: no właśnie chyba dzięki temu kontaktowi łatwiej mu potem rozmawiać z piłkarzami i tłumaczyć swoje decyzje, nie traktują Cie z automatu jako wroga - ważne tylko, żeby kontakt nie był za bliski.
Marciniak nie raz podkreślał, że sędzia musi dobrze 'zarządzić' meczem i wieloma sytuacjami - i ma rację, jeśli odpowiednio podejdziesz do zawodników, to rozładujesz niepotrzebne emocje i piłkarze bardziej skupią się na grze. Nie bez powodu w meczach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jutokintumi: Nie wiem czy te szybkie awanse młodych sędziów w tamtych latach nie były efektem afery korupcyjnej, w której uczestniczyli sędziowie. Gdzieś się zetknąłem z taką informacją, że wielu z nich w krótkim czasie skończyło sędziowanie, ale już nie jestem w stanie sobie przypomnieć gdzie.
  • Odpowiedz
@Minieri: Muszę przyznać nawet jako niekoniecznie fan Marciniaka, że na tych MŚ sędziuje dobrze. Ale martwi mnie to, że jak dostanie finał czy nawet którykolwiek z tych pozostałych meczów to już tak obrośnie w piórka, że w Ekstraklasie to już w ogóle będzie nie do ruszenia. A w Ekstraklasie to już różnie z tym sędziowaniem u niego bywa.
  • Odpowiedz
@borohekatomba:

nie miesci. nie miesci mi sie tez w bani, jak mozna miec tak malo zainteresowan, zeby jeszcze #!$%@? o takim czyms myslec. malo to w pilce noznej jest aspektow nad ktorymi sie mozna pochylic

jak mozna miec tak malo zainteresowan, ze interesujesz sie pilka i przegladasz wykop?
  • Odpowiedz