Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma schemat płyty gównej laptopa MSI Laptop GT73VR 6RF TITAN PRO albo wie gdzie można go dostać za free/za względnie rozsądne pieniądze?
Tak, wiem że jest w necie, nawet znalazłem, ale nawet podstawowy dostęp do schematu to spora kasa. I nie, laptop nie jest mój tylko kogoś z rodziny.

Laptop podczas używania się wyłączył. Po podłączeniu zasilacza, gaśnie na nim dioda. Prawdopodobnie zwarcie na głównej linii.

#naprawalaptopow #elektronika #elektronikadiy #serwispc #serwislaptopow #laptop #laptopy
  • 9
  • Odpowiedz
@saczuser: działa zabezpieczenie przeciwzwarciowe na zasilaczu, to jak piszesz jest pewnie zwarcie.
Zrób metodę zwarciową pod termowizją, izopropanolem lub sprężonym powietrzem i zobacz co się nagrzewa.
  • Odpowiedz
@brakloginuf: Żaden z Was nie pomógł, nabijacie się z prośby, a Ty nie zrozumiałeś jego kpiny.

Wymontowałem dedykowaną kartę graficzną GTX1080 i laptop odpalił. Żeberka były zawalone kurzem od wewnątrz, pewnie cały czas chodził na podwyższonych temperaturach i w końcu się poddał.

Na integrze są na ekranie białe poziome linie (rozsiane po ekranie). Na 100% nie uszkodziłem ekranu (chyba, że był już wcześniej uszkodzony (czekam na info od brata), choć sam
  • Odpowiedz
@pacuja: @JoeBlade: Klucze na linii głównej są ok. Albo walnięta sama karta (jest na osobnym złączu), albo sekcja jej zasilania (w sumie to nie wiem czy jest na płycie głównej czy na samym PCB karty).

Rozumiem, że najlepiej w takim wypadku próbę zwarciową zrobić za rezystorem pomiarowym kluczy na linii głównej, 19V i dajmy na to 1A na początek?
  • Odpowiedz
Żaden z Was nie pomógł, nabijacie się z prośby, a Ty nie zrozumiałeś jego kpiny.


@saczuser: gdzie się nabijałem ? napisałeś na tagu #elektronika, to czego się spodziewałeś ?

w sumie to nie wiem czy jest na płycie głównej czy na samym PCB karty


@saczuser: szukaj dławików na samej karcie, tam będą linie zasilania samego GPU, 1.8V, 1.0V.
Sprawdź opory na każdej linii.
Od razu możesz też sprawdzić kondki
  • Odpowiedz
w sumie to nie wiem czy jest na płycie głównej czy na samym PCB karty


Skoro wyjąłeś kartę i zwarcia nie ma to gdzie jest zwarcie?

@saczuser: szukaj dławików na samej karcie, tam będą linie zasilania samego GPU, 1.8V, 1.0V.

Sprawdź opory na każdej linii.


Możesz na 99% w ciemno wymienić scalak i klucze w zasilaniu rdzenia.
  • Odpowiedz