Wpis z mikrobloga

Virgin Island Water Creed #34

Podobno gdy tworzy się tego typu rankingi perfum, to na tej pozycji zawsze musi być jakaś próbka od Creeda. Nie chce mi się tego wyprowadzać matematycznie, ale jak ktoś jest zainteresowany to może wygooglać "Creed rule 34" - powinny być jakieś obrazki na googlu.

Mam na liście kilka Creedów do spróbowania, ale ten akurat miałem pod ręką xD I nie żałuję!

W otwarciu przepiękne cytrusy. Mandarynka, bergamotka i limonka prześcigają się między sobą w drodze do naszych nozdrzy. Bardzo naturalny, wyraźny, i mocny zapach. Kto sie bawił w barmaństwo, wie jak pachną ręcę po wyciśnięciu i przerobieniu na garnish dużej ilośći cytrusów. Tak właśnie pachnie ten Creed. Naprawdę cytrusy te można pomylić z prawdziwością.

Gdy zwiewne i lekkie cytrusy odchodzą w cień, ich miejsce przejmuje herbatka imbirowa. I chociaż zazwyczaj jestem przeciwnikiem używania słowa "herbata" w odniesieniu do naparów które nie zawierają w sobie Camellia Sinensis, tak tym razem pozwolę sobie na to skojarzenia, bo herbatę per se też tutaj czuję! Taka świąteczna mieszanka imbirowo cytrusowa, z bazą z czarnej herbaty i wrzuconym obficie hibiskusem. Dopóki czuć jeszcze bergamotkę to ta ujawniona herbata robi nam pięknego earl greya.

Dry-down tej kompozycji to piżmo z cukrem. Z dużym zdziwieniem muszę zauważyć że Fragrantica szokująco trafnie podaje tutaj te nuty :o Wspomina też coś o białym rumie, ale on akurat jest dla mnie na granicy placebo.

Co przegapiłem całkowicie, a ujawniło się dopiero gdy o nim usłyszałem, to nuty kokosa. Gdy już o nich wiem to są całkiem wyraźne, występują praktycznie od początku do końca, a i podbijają też delikatnie rumowość bazy. Troszkę zapach obrzydziło mi, gdy przeczytałem że kojarzy się z kremem do opalania, i teraz nie mogę się tego skojarzenia pozbyć z nosa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Flakon z absolutnie górnej półki. Tak cenowo jak i pod względem zapachu.

Niestety dosyć przeciętne parametry: średnio-długa trwałość, ze średnią projekcją. Po wyparowaniu cytrusów projekcję oceniłbym nawet jako średnio-słabą. Niestety przy tej cenie za buteleczkę, to dla mnie duże przeciwwskazanie do kupienia go.

Przepraszam wszystkich oburzonych za drobny dowcip z pierwszego paragrafu. Mam nadzieję, że nikt nie nadział się na to w pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Creed na fragrze

#barcolwoncha
#perfumy
Barcol - Virgin Island Water Creed #34

Podobno gdy tworzy się tego typu rankingi p...

źródło: comment_1671031940wrtVLSRyUfMTX1npRFAKn2.jpg

Pobierz
  • 5
@emitar: o tym słynnym Bois Imperial sie tak naczytałem że ogórami wali, i póki co raz sie tym psikłem i niestety jakieś tam ogóry czuje przez to xD
@Barcol: przeciętne parametry: polecam min. 20psikow ( ͡° ͜ʖ ͡°) a zapach uwielbiam, mogłabym z letniaczkow wszystko sprzedać, zostawić jego + Mugler Cologne + Diptyque Figę (ʘʘ)
@pinkquartz: i to rozumiem, 20 psików to jest cos co do mnie przemawia. A nie jak ktoś naklada dwa xD szkoda by było szuflade otwierać i we flakonach grzebać, zeby na koniec jakies dwa strzały ledwie nałożyć