Wpis z mikrobloga

Moja GTX 660 zdycha i coraz częściej wentylatorki zatrzymują się podczas dużego obciążenia. Przez co karta często się wyłącza z powodu wysokiej temperatury.
Jest sens kupować nowego RTX 3060 TI do starego kompa (i5-4430, płyta h87-h3d)? Nie chcę wydawać pieniędzy na jakiegoś gtx 1650-1660 i wolałabym od razu kupić kartę na kilka najbliższych lat.
W ciągu kilku miesięcy chcę złożyć nowy komputer, prawdopodobnie z prockiem intel 13 gen. I tam ten nowy RTX 3060 by powędrował. Ale aktualnie mam za dużo wydatków, a kartę graficzną potrzebuję praktycznie na już.

#pc #komputery #gry #pcmasterrace
  • 5
@AliceInBlack: Nie zgodzę się z kolegą wyżej, zwykły GTX 1650 na DDR5 jest naprawdę słaby, więc w miarę nieźle współpracowałby z tym procesorem, ale wersja Super to już byłoby sporo za dużo ;)

Taki zestaw byłby bardzo mocno ograniczony przez procesor, pewnie dobrze byłoby w grach ograniczać klatki do poziomu takiego, jakby w komputerze był góra GTX 1660, żeby ograniczyć ścinki ze strony procesora. Im wyższa rozdzielczość tym ten efekt mniejszy,