Wpis z mikrobloga

Siema Mirunie.
Mój 14 letni brat trenuje ciężko #pilkanozna i zdecydował się, aby sprzedać jego playstation i odmówić obóz zimowy i przeznaczyć kasę na domową siłownię. Limit to ok 3 tysiące. Myślę o prostym atlasie, sztandze, obciążeniach i hantlach. Czy macie pomysł co za sprzęt kupić dla takiego treningu? Oczywiście żaden powerlifting, tylko dobierzemy mu trening jakiś ogólnorozwojowy i porozmawiamy z jakimś trenerem o czymś dobranym pod niego. #silownia #mirkokoksy
  • 4
@GoplanaLodz: problem w tym, że powerlifting jest ogólnorozwojowy. Gryf 20cm olimpijski, talerz 2x20kg, 2x15kg, 2x10kg, 2x5kg, 2x2,5kg, 2x1,25kg. Ławeczka i do tego stojaki uniwersalne, które pozwolą mu i na przysiad i na odłożenie sztangi przy wyciskaniu na ławkę. Do tego drążek do podciągania. http://www.temple-of-iron.com/powerlifting-to-boost-soccer-performance/ Przysiady i martwy dadzą mi takiego powera w piłce, że przeskoczy rówieśników i zgłoszą się po niego szkółki z zachodu ( ͡° ͜ʖ ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoplanaLodz: Przygotowanie motoryczne opiera się między innymi na podnoszeniu ciężarów, odmiany przysiadów, martwych ciągów, wyciskań, podciagań. Tak jak u góry, sztanga, stojaki, drszek do podciagania i będzie kozak. Jeśli chce osiągnąć sukces to niech patrzy jak trenują najlepsi. Żadna kulturystyka tylko porządne treningi pod okiem dobrego trenera. W PL możesz szukać kogoś po ukonczonym exosie/scec, akredytacje nsca, asca, nasm. Sam siedzę bardziej w przygotowaniu pod sporty walki ale mogę pomóc poszukać
  • 0
@pan_robot właśnie mam umówiony trening z trenerem personalnym na siłowni (znajomy jest po kilku kursach, sam trenował taekwondo, mma, biegi, powerlifting, zrobił też studia i od kilku lat prowadzi ludzi prywatnie), do tego wybiorę z nim sprzęt pod treningi i będziemy monitorować jego progres w ćwiczeniach. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie.