Wpis z mikrobloga

Hej, ludzie z #kredythipoteczny na #mieszkanie w #mbank, czy dostaliście już aneksy do swoich umów kredytowych w związku z odejściem od #wibor? Ne wiem czy go podpisywać czy nie. Wrodzona czujność mówi mi że jeśli bank sam z siebie mi coś podsuwa do podpisu to jest to w jego interesie, nie moim.
Macie już jakieś interpretacje tych aneksów? Nie podobają mi się zapisy dotyczące korekty wskaźnika, ale muszę się jeszcze wczytać ze zrozumieniem. Co się stanie jak nie podpisze aneksu?
#banki #nieruchomosci
  • 22
@Reanef: tak, ING też rozsyłał aneksy z zapisem wprost bezczelnie informującym, że w przypadku zaprzestania notowania wiboru zostaje się z ostatnim notowanym. XDDDD

Już chyba przestali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ostatni notowany nie musi być niski.


@Reanef: jasne, ale gdyby akurat był to bank miałby ładny przypał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale czy będzie zaprzestanie publikacji po przejsciu na WIRON to nie zakładałbym się


@Reanef: też mi się wydaje, że nie przestaną publikowania wiboru.

@marciin88: odpisz im, że prosisz o konkretne informacje z czym się będzie wiązać niepodpisanie aneksu.
@Krupier: banki sie nie licza z takimj rzeczami. Zaspinsoruja pare artykułów o ryzyku upadku a pierwsze pozwy wypływają po latach. Liczy sie maksymalizacja zysków za kwartał a że to nieprzyzwoite tak samo jak kolejne rekordy zysków? Kogo to interesuje. Premia kwartalna ma być tu i teraz. Awansik a potem najwyżej ktoś popłynie niekoniecznie odpowiedzialny. Potem spadkowce spróbują budować narracje osmieszajac ludzi którzy brali kredyty na wlasne potrzeby omijajac udział banków w