Wpis z mikrobloga

Mōj stary to fanatyker wędkarstwa. Pōł pōmiyszkaniŏ #!$%@? wyndkami, nojgorzij. Strzednio rŏz w miesiōncu ftoś wdepnie w leżōncy na ziymie klinka eli ankrã i trza wyciōngać w lazarycie, bo majōm zadziory na kōńcu. We swojim dwudziestodwuletnim życiu już z 10 razy bōłch na takim zabiegu. Tydziyń tymu poszoł żech na jakeś losowe podszukowaniŏ, to baba z recepcyje jak mie ino zobŏczyła, to kŏzała strzewika ściōngać xD, bo myślała, iże zaś hŏk w nodze.

Drugŏ pōłowa pōmiyszkaniŏ #!$%@? „Wędkarzem Polskim”, „Światym Wędkarza”, „Super Karpiem” xD itp. Co tydziyń fater robi objazd po wszyjskich kioskach w mieście, coby skompletować wszyjske wędkarskie tydniki. Bōłch na tyla gupi, iże nauczōłch go into internety, bo myślołch, iże trochã pijyndzy uszporujymy na tych gazetkach, ale terŏz niy doś, iże jy kupuje, to jeszcze siedzi na jakichś forach dlŏ wędkarzy i krynci gównoburze z inkszymi wędkarzami ô nojlepsze zanęty itp. Potrefi drzeć mordã do mōnitora abo #!$%@?ć tastaturã za ôkno. Kejś fater mie #!$%@?ł, to założōłch tam kōnto i go trollowałem, bez pisanie w jego tymatach jakeś losowe gupoty, zorty „karasie jedzo guwno”. Matka niy nadążała z warzyniym bigosu na uspokojynie. Aha, mŏ już na forum gradus SUM, za #!$%@? 10 tysiyncy postōw.

Jak je ciepło, to co wikynd #!$%@? na ryby. Ôd jakichś piyńciu lŏt w kożdõ niydzielã jym rybã na ôbiŏd, a fater #!$%@? ô zŏlytach jedzyniŏ tego wodnego gōwna. Jak sie dostołch na sztudia, to stary bez tydziyń #!$%@?ōł, iże to dziynki tymu, iże jym srogo ryb, bo zawiyrajōm fosfōr i mōzg mi lepij robi.

Co sobotã budzi ze swojim znajōmym Mirkiem cołkõ familijõ ô sztwŏrtyj w nocy, bo hałasują, bez pakowanie wyndki, bez robiynie klapsznity itd.

Przi jedzyniu dycki #!$%@? ô rybach i kożdy rŏz tymat schodzi w kōńcu na Polski Ferajn Wędkarski, fater sōm sie nakręca i dostŏwŏ ôkropicznego bōlu dupy durr, niedostatecznie zarybiajo, ino kradno hurr, robi sie przi tym cołki czerwōny i ôdchodzi ôd stoła, klnąc, i idzie czytać Wielkõ Yncyklopedyjõ Ryb Rzycznych, coby sie uspokojić.

W tym roku sōm sie kupiōł na świyntŏ ponton. Toć do wilije niy strzimoł, ino już wczorej go ôzpakowoł i nadmuchał w srogim izby. Ôblyk sie w tyn swōj cołki byklajdōng wędkarski i siedzioł cołki dziyń w tym pontonie na postrzodku pōmiyszkaniŏ. Ôbiŏd (kaper) tyż w nim zjŏd [cool][serwus].

Keby mie na dugość rynki dopuściyli do wszyjskich ryb w Polsce, tobym wziōn i #!$%@?ł.

Jak kerygoś razu, jeszcze w podbazie eli gimbazie, miołch gyburstag, to stary za gyszynk wziōn mie z sobōm na ryby w drōdze wyjōntku. Super gyszynk motyko.

Pojechali my kajś w #!$%@? za miasto, dochodzymy nad jezioro, a fatrowi już sie ôczy świycōm i oblizuje wargi, napŏlōny. Rozłożōł cołki sprzynt i siedzymy nad wodōm, i patrzymy na spławiki. Po piyńciu minutach mi sie znudziło, tōż włōnczōłch discmana, to mie fater #!$%@?ął wyndkōm po gowie, iże ryby słyszōm muzykã z mojich suchŏwek i sie płoszą. Jak sie chciołch podrapać po dupie, to zarŏz krziczoł szkamrami, cobych sie niy wiertoł, bo szeleszczę i ryby z wody widzōm, jak sie ruszōm, i uciykajōm. Szejś godzin musiołch siedzieć w bezruchu i patrzeć na wodã jak w jakimś #!$%@? Guantanamo. Gyburstag mōm w listopadzie, tōż jeszcze do tego było zimno jak sōm #!$%@?. W pewnym mōmyncie fater ôdszoł pŏrãnŏście metrów w las i sie spierdział. Wytuplikowoł mi, iże trza w lesie pierdzieć, bo inakszyj ryby słyszōm i czujōm.

Spōmniołch, iże fater mŏ kamrata Mirka, z kerym jeździ na ryby. Kejś tŏwarziszym wyprŏw rybnych bōł hehe Zbyszek. Czowiek ô kształcie balu z fōnsym i 365 dni w roku w weście BOMBER. Byli z mojim fatrym bezma jak braciŏ, przichodziōł z żōnōm Bożeną na Wilije do nŏs itd. Rŏz fater mioł miano, Zbysio prziszoł na hehe kelucha. #!$%@? sie i toć cołki czas gŏdali ô wędkowaniu i rybach. Jŏ siedziołch u siebie w izby. W pewnym mōmyncie zaczli drzeć na siebie mordã, eli gyneralnie lepsze sōm szczuki, eli sumy.

WEŹ MIE NIY #!$%@? ZBYCHU, WIDZIOŁŚ TY KEJŚ, JAKE SZCZUKA MŎ ZYMBY? CHAPS I RYNKA #!$%@?!

MOTYKA TADEK SUMY W POLSCE PO 80 KILO WŎŻŌM, TWOJA SZCZUKA TO IM MOŻE NASKOCZYĆ.

CO TY MI Ô SUMACH #!$%@?, JAK LEDWA UKLEJĘ POTREFISZ Z WODY WYRAZIĆ. SZCZUKA TO JE KRŌL WODY JAK LEW JE KRŌL DŻUNGLE.

No i aże sie zaczli #!$%@?ć, foranty na tepichu w srogim izby, a jŏ z matkōm musieli my jejich roztajlowować. Ôd tego czasu do kna serwali kōntakt. W łōńskim roku zazwōniyła żōna Zbysia, iże Zbysio ślecioł z rowerka, i zaprŏszŏ na pogrzyb. Ôdebrała prawie matka, słożyła kōndolyncyje, ôdkłŏdŏ suchŏwkã i gŏdŏ ô tym fatrowi, a fater

I BARZO MOTYKA DOBRZE.

Tak go za tego suma znienawidził.

Spōminołch tyż ô arcywrogu mojigo starego, to znaczy Polskim Ferajnie Wędkarskim. Stoł sie ôn kōmpletnõ ôbsesyjōm fatra i jak bez tyn przikłŏd w telewizyje gŏdajōm, iże kajś było trzyńsiynie ziymie, to stary dycki mamrocze pod nosym, iże winni w kōńcu coś ô tych #!$%@? z PZW pedzieć. Cajtōngu niewędkarskie tyż przestoł czytać, bo mioł bōl dupy, iże ô wędkarstwie polskim ani aferach w PZW nic sie niy pisze.

Szefym koła PZW w mojij ôkolice je niejaki pōn Adam. Je ôn dlŏ starego uôsobiyniym cołkigo złŏ wyrządzonego polskim akwenom bez ferajn i fater bez moc lŏt kuloł z nim wojnã. Rŏz poszoł na jakeś zgrōmadzynie wędkarskie, na kerym wystympowoł Adam, i stary wrōciōł do dōm z podartą hymdōm, bo siyłōm go wychrōniali z zale, take tam inby #!$%@?ł.

Po klynsce w #zetrzec fizycznym ze zbrojnym ramiyniym PZW fater napoczōn partyzantkę internetowõ, polygajōncõ na szkalowaniu PZW i Adama na forach lokalnych cajtōngōw. #!$%@?ł na niego jakeś gupoty, zorty iże Adam bōł tajnym spōłprŏcownikym UB abo iże go widzioł na ulice, jak kōmuś naglym auto rysowało itd. Niy nauczōłch fatra into TOR, tōż skōńczyło sie bagietami za szkalowanie i stary musioł zapłacić Adamowi dwa tysiōnce złotych..

Jak płaciōł, to bez tydziyń w dōma sie niy dało żyć, fater #!$%@?ł na przekupne gyrichty, PZW, Adama i w cołkości cołki świat. Z jego #!$%@?ŏ wynikało, iże PZW jak jacyś masoni reskyruje cołkim krajym, pociōngŏ za sznōrki i mŏ wszyndy układy. Rachowoł tyż te dwa tysiōnce na wyndki, klinki eli łōdki i dostŏwoł ôkropicznego bōlu dupy, wiela ôn by mōg bez tyn przikłŏd zanęty waniliowej za te 2k kupić (kelaset kilo).

Stary jakosi w łōńskim roku stwiyrdziōł, iże kōniecznie musi mieć łōdkã do łowōw, bo niby wypożyczanie za drogo wychodzi i wszyjscy go chcōm ôszydzić.

SYNEK, NA WODZIE TO SIE PRŎWDZIWE ÔKAZY SZŁAPIE! TAM JE ŻYWIŌŁ!

Ale niy było go stŏć ani niy mioł jeji kaj trzimać, a hehe frajerem to ôn niy ma, coby kōmuś płacić za przechowowanie, tōż zgadał sie z jakimiś wędkarzami z ôkolice, iże kupiōm łōdkã na spōłkã, ôna bydzie stała u jakigoś Janusza, kery mŏ dōm, a niy pōmiyszkanie w bloku jak my, na podjeździe, na przyczepie, kerõ tyn Janusz mŏ, i sie bydōm tã łōdkōm dzielyli abo bydōm jeździć łowić razym.

Na zaczōntku ta kooperatywa szła nawet niyźle, ale w keryś wikynd fater sie rozchorował i niy mōg z niymi jechać, i mioł ô to ôlbrzimy bōl dupy. Jeszcze ci jego kamraciŏ zwōniyli, iże ryby bierōm jak #!$%@?, tōż mōj fater ino leżoł czerwōny z rankoru na zŏfie i sapał z #!$%@?. Sytuacyjõ jeszcze pogarszało to, iże niy mioł na kogo zwalić przewiny, co dycki robi. W kōńcu doszoł do wzniōsku, iże to niysprawiedliwe, iże ôni łowiōm bez niego, bo przecã po rōwno sie sciepowali na łōdkã i w niydzielã na wieczōr, jak te Janusze już wrōciyły z wyprawy, wyszoł narŏz z dōmu.

Po godzinie wrŏcŏ i gŏdŏ dō mie, iże muszã mu pōmōc z czymś przed dōmym. Wychodzã na aus, a tam nasze auto z przyczepą i łōdkōm xD. Pytōm, skōnd ôn jã wziōn, a ôn gŏdŏ, iże Januszowi #!$%@?ł z podjazdu przed dōmym, bo ôni go ôszydziyli, i cobych chytoł z nim łōdkã, i wnoszymy do pōmiyszkaniŏ xD. Na nic sie zdało przekłŏd, iże zajmnie cołkŏ srogŏ izba. Na szczyńście łōdka niy zmieściła sie w dźwiyrzach do klŏtki, tōż stary stwiyrdziōł, iże ôn jã przed dōmym ôstawi.

Za pōmocōm jakichś ket, co były na łōdce, i mojij kodki ôd koła przipnōł jã do latarnie i kōntynt chce iś wrŏcać do pōmiyszkaniŏ, a sam narŏz przijyżdżajōm dwa auta z Januszami współwłaścicielami, kerzi sie dōmyślyli, kaj jejich włŏsność może sie znŏjdować xD. Zaczła sie nieziemska inba, bo Janusze drzōm mordy, czymu łōdkã porwoł i iże mŏ ôddŏwać, a fater sie drzi, iże ôni go ôszydziyli i ôn 500 złotych sie skłŏdoł, a niy pływoł w tyn wikynd. Jŏ starołch sie załagodzić sytuacyjõ, coby fater ôd nich niy dostoł #!$%@?, bo było blisko.

Po pŏrunŏstu minutach sytuacyjŏ wyglōndała tak:
– Mōj fater leży na ziymie, kurczowo trzimie sie przyczepy i krziczy, iże niy ôddŏ.
– Janusze krziczōm, iże mŏ ôddŏwać.
– Jedyn Janusz mŏ #!$%@? nos, bo prōbowoł leżōncego fatra odciągnąć ôd łōdki za nogã i dostoł drugõ nogōm z kopa.
– Dwōch policyjōnōw ciōngnie fatra za nogi i gŏdŏ, iże jedzie z niymi na kōmisariat, bo sproł czowieka.
– We wszyjskich ôknach naôbkoło stojōm sōmsiady.
– Moja starŏ płakŏ i bachtŏ fatra, coby ôstawiōł łōdkã, a policyjōnōw, coby go niy heresztowali.
– Jŏ: smutnazaba.psd.

W kōńcu policyjōny ôdtargali starego ôd łodzi. Jŏ podałem Januszom kod do kodki kołowyj i wezli łōdkã, bez ciepanie wczaśnij starymu 500 złotych i bezgŏdanie , iże niy ma już do łōdki żŏdnego prawa i lepij dlō niego, coby sie nigdy na rybach niy trefiyli. Matka ubłagała policyjōnōw, coby niy heresztowali fatra. Janusz, co dostoł w mordã strzewikym, pedzioł, iże ôn sie niy bydzie #!$%@?ōł z łażeniem po kōmisariatach i mŏ to w dupie, ino fatra niy chce wiyncyj widzieć.

Stary do tyj poryje robi z Januszami gównoburzę na forach dlŏ wędkarzy, bo założyli tam ekstra tymat, kaj przestrzegali przed robiyniym jakich ino gyszeftōw z mojim fatrym. Ôbserwowołch tyn tymat i widziołch, jak mōj fater nieudolnie porobił trollkonta:

Szczepan54
Liczba postōw: 1
Tyn tymat założyli jacyś idioci! Znōm używŏcza stary_anona ôd dŏwnŏ i to barzo chyndogi czowiek i szumny wędkarz! Chcōm go oczernić bo zŏwiszczōm złowionych ôkazōw!

Potym jeszcze używoł tych trollkont do prześladowaniŏ niedawnych kamratōw ôd łōdki. Jak keryś z nich zakłŏdoł jakiś tymat, to fater sie tam #!$%@?ł na trollkoncie i bez tyn przikłŏd pisoł, iże #!$%@? ryby szłapie i widać, iże niy umiy łowić xD.
Z tych samych trollkont dŏwoł sie we swojich tymatach i jak bez tyn przikłŏd wciepowoł fotografije chycōnych bez siebie ryb, to sōm sie pisoł NOOOO WINSZUJÃ ÔKAZU! WIDAĆ, IŻE ÔBEZNANY ŁOWCA! a potym sie z tego cieszōł i kŏzoł ôglōndać mi i staryj, jak go chwŏlōm na forum.

#heheszki #pasta #pastaowedkarzu #copypasta #pastaposlunsku