Wpis z mikrobloga

Wykop uczy, wykop radzi...

Jadę jutro na spotkanie w salonie z oknami co by zamówić tam w przyszłości kompleksową usługę na zakup i montaż 12 okien (z czego 5 fixów) + 3 drzwi balkonowych + rolet.
O czymś powinienem wcześniej wiedzieć? O coś konkretnego pytać?

Polecany przedstawiciel, na ten moment zainteresowany jestem oknami Adams na profilu Veka, 3 szyby.

Dopytać chcę o:

- właściwości termiczne i akustyczne
- bezpieczeństwo ichniejszych
- sposoby montażu (ciepły? Na taśmach?)
- szprosy (mam w projekcie, podobają mi się ale różne opinie słyszałem)
- propozycje rozwiązania dla otwieranego okna 3,6 m (w projekcie to jest kiepsko zaplanowane)

Co jeszcze?

#budujzwykopem #remontujzwykopem #budowadomu #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
- sposoby montażu (ciepły? Na taśmach?)


@ATAT-2: montaż ma być szczelny, czy na taśmach/folii w płynie to bez znaczenia. Oni to nazywają montażem ciepłym/warstwowym.
Dodatkowo dopytaj o podstawy dla okien. Interesuje Cię klinaryt lub purenit. Nie baw się w żadne poszerzenia systemowe.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: kolor uszczelek, ciepłej ramki. Czy do szczelnego montażu montują fartuch epdm. Kto zabezpiecza taśmy po szczelnym montażu. ( trzeba zabezpieczyć bo wystawione na UV mogą być tylko 3 mies).
  • Odpowiedz
@ATAT-2:
Popytaj o realizacje, czy mogłaby temu przedstawicielowi handlowemu nieoficjalnie przez nieuwagę ( bo wiadomo, RODO) spaść z biurka do twojej kieszeni karteczka z realizacjami na różnych etapach, gdzie okna i drzwi już wstawione.
Jeśli inwestorzy się na to zgodzą, to może na następnym spotkaniu dałby ci jakieś adresy.
Drażliwy temat, ale jak wyrazisz mocne zainteresowanie i dasz mu do zrozumienia, że jesteś prawie zdecydowany, to handlowiec nie będzie chciał cię
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Heh, Adams. Mają własne pakiety szybowe. Ogólnie spoko nie załamuje się światło jak na niektórych (bardzo proste), ale obejrzyj po montażu każdy bo u mnie połowa poleciała na wymianę - ubrudzone od kleju od środka. Ale na plus że wymienili bez problemów.
  • Odpowiedz