Wpis z mikrobloga

CIOTN - Ciekawa Internetowa Oferta Taniej Nieruchomości. #ciotn raz jeszcze #wlochy bo wprost zdzikłem od ich rynku nieruchomości. Najchętniej to bym sprzedał dom rodziców i ich tam wysłał na emeryturę, żebym mógł ich odwiedzać XD

Za cenę ich gospodarstwa i domu z zabudowaniami, to pewnie by się dało kupić takie dwa mieszkania i jeszcze by zostało kasy na głupoty. To z oferty, to jest mieszkanie w starożytnym mieście Amelia, położnym na skale, a z okien ma się obłędny widok na dolinę. Cena 65 tys. euro, to jakieś 300 tys. zł, czyli tyle co mieszkanie w Polsce B, gdzie zimą zabija cię smog i musisz wydawać krocie na ogrzewanie. Tam ogrzewanie potrzebne ci jest może 2 miesiące w roku. Z tego co napisano w ogłoszeniu, jego koszt to jakieś 1300 euro rocznie - razem z grzaniem wody użytkowej zapewne. Zaraz ktoś napisze, że zadupie, ale moi rodzice mieszkają na znacznie większym zadupiu, gdzie do najbliższego sklepu są jakieś 3 kilometry XD

Link do oferty https://www.idealista.it/pl/immobile/24107562/

#nieruchomosci #ciekawostki #pieniadze #ekonomia #italia #zagranico
pogop - CIOTN - Ciekawa Internetowa Oferta Taniej Nieruchomości. #ciotn raz jeszcze #...

źródło: comment_16724063327wqQ1Xpz1KN59ubwOEfXJz.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@pogop: w sumie popatrzyłem sobie na mapę i to jest obok miasteczka 11tys, by odwiedzić Polskę to 2h samochodem na lotnisko w Rzymie. 100km do Rzymu, 100km w drugą stronę na północ do Perugii która też jest mała bo ma mniej niż 200tys. ludzi.

wiki, Perugia: Typically, summers are warm to hot and humid, while winters are cold with occasional snowfall

Czyli parne lato, 100km od wybrzeża, zimne zimy (w kraju,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kamil_O: Ja bardzo dobrze wspominam Czechów i Norwegów. Z wieloma utrzymuję kontakt do dziś. Z południowcami mam ten problem, że albo są niesłowni albo niepotrzebnie agresywni. Nie mówię tu z perspektywy tursyty, a bardziej współpracy na płaszczyźnie zawodowej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@wbrewprawdzie: wow, czemu? Rzadko spotykane zdanie. Moje wszystkie wizyty we Włoszech to sami mega fajni ludzie

@Raa_V:
Z perspektywy współpracy na płaszczyznie firmowej tak nie jest. Problemy z terminami, prawdomównością, agresja w komunikacji gdy coś nie idzie po ich myśli. Ogólnie z południowcami współpracuje się znacznie ciężej niż z ludami anglosaskimi czy nordyckimi.
Po skończeniu fazy projektu wyjście z Wlochem na miasto zawsze kończyło się jakąś niepotrzebną awanturą o bób
  • Odpowiedz
@pogop: Otóż to. Był na wykopie chwilę temu filmik z kanału pary kupującej mieszanie we Włoszech. Po prostu u nich tyle to kosztuje, a u nas jest nadymane jak wszystko, bo Polacy sobie na to pozwalają (np. benzyna i wysokie oprocentowanie kredytów).
  • Odpowiedz
  • 0
Na tylko 2 miesiące to bym się nie nastawiał;)
Tak samo na te koszta. Takie ogłoszenie czy to w Polsce czy w Kolumbii zawsze beieze się razy dwa bo sprzedający wszędzie są tacy sami
  • Odpowiedz
@Raa_V Włosi to gbury i śmierdziele. 99% z nich nie myje rak po wyjściu z totalety xD
Normalnie jeden leję, drugi wychodzi z kabiny po sraniu i do razu sie oblapiaja i buzi buzi ()
Sam tego byłem świadkiem.
Nigdy w życiu styczności z tym cyganskim narodem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Mimo to może się opłacać, ale ja zbytnio nie lubię Włochów (ludzi).


@wbrewprawdzie: wow, czemu? Rzadko spotykane zdanie. Moje wszystkie wizyty we Włoszech to sami mega fajni ludzie

@Raa_V: ja ich nie lubię bo są głośni i machają łapami. Na wakacje spoko i też miło wspominam ale nie chciałbym przebywać z nimi na co dzień. Podobnie mam z Hiszpanami.
  • Odpowiedz
@pogop: We włoszech wynajmowałem przez dwa lata mieszkanie w alpach z meblami typu ludwik (któryśnasty) podłogą z marmuru i nieograniczonym ogrzewaniem w cenie 500€ all included
  • Odpowiedz