Wpis z mikrobloga

Skoro już sylwester, to pora podsumować ten rok. Był to dla mnie chyba najlepszy rok od kiedy skończyłem 18 lat (lv 23 here). Z przegrywu nie wyszedłem, nadal social skill kuleje, brak znajomych i jakichkolwiek kontaktów z k0bietami, ale mam dwa inne osiągnięcia, z których jestem dumny.
Udało się schudnąć 20 kg przez ten rok oraz dostałem pracę jako #programista5k w dużym korpo (100% zdalnie, więc siedzę w domu przed kąkuterem i jeszcze mi za to płacą ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Byłem przez chwilę trochę załamany, bo po kilkunastu rozmowach o pracę wszędzie był wynik negatywny, ale w końcu, gdy już zrezygnowany zakończyłem poszukiwania, odezwał się telefon z ofertą. Do tego chodzę też na siłownię już trochę dłużej niż rok i dzięki temu zaczął się pojawiać delikatny zarys mięśni (ale i tak na razie jeszcze schowany pod tłuszczem).
Samopoczucie w porównaniu do poprzednich lat jest dużo lepsze. Lepiej się czuję, bo schudłem, a do tego co raz bardziej przyzwyczajam się do samotności i już mnie to aż tak nie dobija jak kiedyś, chociaż samotność jest ze mną od kiedy pamiętam (już w podstawówce byłem "tym cichym dzieckiem" bez znajomych, który tylko ciągle siedzi sam w kącie).

Kolejny sylwester spędzam z wykopem przed kąkuterem, ale to już standard. Jestem już z wami 4 lata, ale rzadko wchodziłem na święty tag w tym roku, bo byłem zajęty pracą i studiami. Niestety widzę, że wszyscy, których kojarzyłem już gdzieś zniknęli. Może wyszli z przegrywu? Może rzucili to wszystko i wyjechali w bieszczady? Może poszli w ślady Magika? Może dalej tu gdzieś są pod innymi nickami? A może po prostu byli to zwykli trolle, którym się znudziło? Nie wiem.

Jakie plany na nowy rok?
Chciałbym schudnąć jeszcze 10-15kg, a potem zacząć robić masę, bo na deficycie kalorycznym ledwie widać postępy na siłowni (a może coś innego robię źle?).
Poza tym za pół roku kończy mi się umowa w pracy (roczny staż dla studenta) i będę się starał o stałe zatrudnienie za lepsze pieniądze.
Będzie to też ostatni rok na studiach.

Cieszę się, że już zbliżam się do końca tej całej "edukacji". Rodzice powtarzali, że to najlepszy okres życia i z biegiem lat będzie tylko gorzej, ale to gówno prawda. Jest dokładnie na odwrót (przynajmniej w moim przypadku). W pracy przynajmniej dostaję pieniądze i mogę wydawać na głupoty żeby przynajmniej na chwilę poczuć się szczęśliwym. Do tego mam odczucie, że każdy kolejny etap w życiu jest lżejszy (podstawówka, gimnazjum, technikum, studia, praca). Pewnie dlatego, że zawęża się zakres moich obowiązków do jednej, konkretnej, wąskiej dziedziny, na której się znam i ją lubię.

Tym dwóm osobom, które przeczytały całość życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spełniajcie marzenia i realizujcie się w tym, co lubicie najbardziej.
#przegryw #gownowpis #sylwester #sylwesterzwykopem #wychodzimyzprzegrywu
  • 21
@Malvo: Olimpiada here, więc nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdyby nie olimpiada to nigdy w życiu nie dostałbym się tu, gdzie jestem, ale to jedna z najlepszych p0lskich uczelni. Na jakiejś uczelni w #!$%@? większym pewnie byłoby dużo łatwiej.
@Eigerstand: gratuluję i powodzenia. Dla takich wpisów nie dałem tagu na czarną. Powiem Ci, że sam zacząłem studia pod koniec 2021 po wielu latach przerwy i dla mnie takie historie jak Twoja są inspiracją. Dzięki za podzielenie się ( ͡° ͜ʖ ͡°)