Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Proszę pomóżcie. To mój drugi miesiąc pracy jako programista PHP i wpadłem po uszy przez ten feature na wyświetlenie najniższej ceny z ostatnich 30 dni. Dziękuję #omnibus

Problem polega na tym, że tutaj jest tylko kolumna priceincents jaki integer w tabeli products. Nie ma żadnych historycznych cen. Jak to zacząć skoro nikt w firmie nie wie dokładnie jakie ceny produktów były w grudniu.

Czemu ja świeżak to robię? Bardziej doświadczony dev odszedł z firmy wraz z końcem roku i ja miałem dać sobie radę sam na próbę.

#programowanie #php #juniordeveloper

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b5f8a63aff44a0fb1a9826
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: dodaj feature który będzie zbierał te historyczne ceny od teraz do bazy, i przeczołgajcie się te 30 dni licząc że nikt nie zauważy ( ͡° ͜ʖ ͡°) chwilowego braku/nieaktualności tych cen.

jeśli później uda ci się dostać jakieś historyczne dane z Excela do importu - spoko. jak nie, to tak jak mówie, przeczołgacie się bez historycznych danych bo nie ma zbytnio innych opcji

ps. jest szansa
@AnonimoweMirkoWyznania: No jak ma być prosto, przyjemnie i legalnie to taka jest droga jak wyżej - freeze cen, nowa tabelka (id produktu, data, cena) do której będziesz ładował każdą zmianę ceny (i najlepiej dane historyczne).

Możesz sobie ustawić w cronie, żeby Ci mielił odpowiednie dane dla wszystkich produktów i zapisywał w cache - żeby nie trzeba było za każdym wyświetleniem produktu uderzać do bazy.

I nie obwiniaj Omnibusa, bo to poprzedni
@AnonimoweMirkoWyznania: no ale zamowienia, macie, a tam liste produktow i ceny jednostkowe, mam nadzieje, ze to zapisujecie, wiec mozesz jakos z tych zamowien wyciagnac ceny po dacie, ewentualnie daj jakiejs Anetce zadanie, ze ma przejrzec zamowienia wstecz i wypisac Ci w excelu liste wszystkich produktow z cenami z przed miesiaca, a potem to juz jak inni pisali, dodatkowa tabela, migracja danych od Anetki i zapisywanie kazdej zmiany ceny od teraz
@barto142 a nie lepiej by było by wpisy do tabelki z Historią robić z poziomu PHP? Słyszałem że odchodzi się od podejścia trzymania logiki(trigerow) w bazie @AnonimoweMirkoWyznania po pierwsze, upewnij się ze na 100 procent nie ma tych historycznych cen gdzieś np w innej tabelce. Jak jest tam dużo tabel to jest w necie skrypt sql który Ci pomoże wyszukać kolumnę po nazwie, np wyświetli wszystkie kolumny zawierające "price". Jak sam nie