Wpis z mikrobloga

Pracuję z Ukraińcami i usłyszałem bardzo ciekawe info
Otóż tradycyjnie Ukraińcy świętują Boże Narodzenie 6 stycznia, tak jak Rosjanie, ale w tym roku wiele ludzi się przerzuca na 24 grudnia. W Ukraińskiej aplikacji na telefon gdzie mają dostęp do dokumentów (coś jak nasz mObywatel) przeprowadzono głosowanie jak chcą świętować w tym roku, ponad 60% powiedziało, że w tym roku przestawia się na 24 grudnia, jakieś 20% powiedziało, że w tym roku im się nie uda ale w przyszłym się przestawią a tylko 20% odpowiedziało, że nie chcą się przestawiać (podobno częściowo przez starszych członków rodziny albo przez kościól który nie chce organizować świątecznej mszy 24 grudnia). "Chcemy się upodabniać do cywilizowanego świata i nie mieć nic wspólnego z Rosją", powiedziała znajoma.
#ukraina #wojna #swieta
  • 89
  • Odpowiedz
Aż tak gardzić sąsiadem, że nawet zmienić daty obchodzenia świąt religijnych, aby tylko nie w tym czasie co on. Rosja to jednak fachowiec i potrafi koncertowo #!$%@?ć czego się dotknie.
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: Słyszałem o tym dziś od taksówkarza. Dodam jeszcze tyle, że wszystkie pod kontrolą UA parafie zostały ponoć sprawdzone i przefiltrowane. Kto za kacapami to wont :)
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: cikawa opcja, bo ja dziś też to słyszałem od Ukraińca. I powiedział wprost, że ich przywódca religijny z Rosji to idiota jest, i że mu po kilkuset latach wypowiedzieli posłuszeństwo, i teraz święta będą obchodzić z Europejczykami w grudniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozytywnie.
  • Odpowiedz