Wpis z mikrobloga

Pracuję z Ukraińcami i usłyszałem bardzo ciekawe info
Otóż tradycyjnie Ukraińcy świętują Boże Narodzenie 6 stycznia, tak jak Rosjanie, ale w tym roku wiele ludzi się przerzuca na 24 grudnia. W Ukraińskiej aplikacji na telefon gdzie mają dostęp do dokumentów (coś jak nasz mObywatel) przeprowadzono głosowanie jak chcą świętować w tym roku, ponad 60% powiedziało, że w tym roku przestawia się na 24 grudnia, jakieś 20% powiedziało, że w tym roku im się nie uda ale w przyszłym się przestawią a tylko 20% odpowiedziało, że nie chcą się przestawiać (podobno częściowo przez starszych członków rodziny albo przez kościól który nie chce organizować świątecznej mszy 24 grudnia). "Chcemy się upodabniać do cywilizowanego świata i nie mieć nic wspólnego z Rosją", powiedziała znajoma.
#ukraina #wojna #swieta
  • 89
  • Odpowiedz
trzeba być jedynie głupkiem żeby wierzyc ze ktokolwiek w pl na normalnym stanowisku może dostać 10k euro xD w Polsce xD ale mamy tu ubaw z ciebie


@AltCtrlSpace: mireczku ja wiem, że to dla ciebie jest trudne do uwierzenia i przyswojenia, ale tak, są taki ludzie. Ba, zarabiają te pieniądze nawet nie wychodząc z domu. No chyba, że dla ciebie "normalne stanowisko" to jest kasjer w biedronce i nic innego nie
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: No to fajną masz firmę. A teraz stawki z realnego świata.

Pracownik produkcji na początku 4600 brutto
Pracownik produkcji z doświadczeniem 5200 brutto
Operator maszyn 6500 brutto
Kierownik zmiany produkcyjnej 8000 brutto
Kierownik produkcji 11000 brutto
Dyrektor produkcji 25 000 brutto
Dyrektor zakładu 40 000 brutto

Specjalista ds. BHP 8000 brutto
Manager ds. BHP 12 000 brutto

Kontroler jakości 7000 brutto
Specjalista ds. jakości 10 000 brutto
Kierownik dz. jakości
  • Odpowiedz
3000 na rękę to ja miałem startując po studiach 10 lat temu, a ty myślisz, że ludzie w tej chwili zarabiają 2500


@Grzesiok: 10 lat temu to mogłeś mieć ale 1500 XD a potem tacy nieudacznicy myślą ze pójdą na informatykę i będą po 20k dostawać. Jednak #informatyk15k mocno wchodzi w czachy wykopkowym nolajfom
  • Odpowiedz
@Grzesiok: ale w sumie jak wszyscy w PL tacy bogaci to mogę podnieść ceny i chyba nie narzekacie na 70% inflacji na spożywce. Polak to jednak jest głupi i jeszcze ze wstydu potrafi być głupszy niż jest.
  • Odpowiedz
ale w sumie jak wszyscy w PL tacy bogaci to mogę podnieść ceny i chyba nie narzekacie na 70% inflacji na spożywce.


@AltCtrlSpace: jedź do jakiegokolwiek większego sklepu czy galerii handlowej i sobie odpowiedz, czy ci wszyscy przy kasach co wydają przykładowo po 800-1500 PLN na ubrania zarabiają 2500 PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz