Wpis z mikrobloga

Yo! Wybieram się pod koniec stycznia do Pragi. Wiadomo, że główne atrakcje mam ogarnięte ale co warto zobaczyć poza nimi? Jakieś tipy odnośnie samej Pragi? Na co uważać? Jakieś miejscówki z żarciem i napitkiem nie za miliony? Wiem tylko tyle by uważać na taxi i kantory bo walą często w chu... Pozdro

#praga #czechy #podroze #podrozujzwykopem #kiciochpyta
  • 24
  • Odpowiedz
Super atrakcją jest Ice Pub niedaleko mostu Karola (chociaż może nie w styczniu). A żarełko jadłem bardzo dobre, popijając jeszcze lepszym piwem w knajpie "U Fleků"
  • Odpowiedz
Vytopna Restauracja z pociągami to miejsce w którym piwo i jedzenie dowożone jest kolejka elektryczna a stoliki są zrobione w formie stacji kolejowych
  • Odpowiedz
@MikeValley: rewolut ok, wiele polskich banków teraz daje konta walutowe, do których swoją codzinną kartę przypinasz.
Jak tylko transakcja jest w innej walucie niż PLN to pobiera kasę z odpowiedniego konta walutowego (CZK, GBP, EUR, itd). Tak do wiadomości dla potomnych.
  • Odpowiedz
@MikeValley: pytanie, czy pierwszy raz, czy kolejny. Jak pierwszy to polecam przejść się po parkach i wzgórzach na Petřínská koło wierzy, bo widoczki bardzo fajne. Na samą wierze nie warto, bo drogo XD.
  • Odpowiedz
@MikeValley: teraz już masówka i drogo, ale i tak warto. Piwo które sami warzą na miejscu - mega. Bardzo fajny klimat, jakbyś się przeniósł w czasie. Tylko trzeba uważać, bo oni chodzą i częstują beherovką a potem trzeba za to zapłacić :D
  • Odpowiedz