Wpis z mikrobloga

Ateista twierdzi, że wie, że Boga nie ma bo nie ma żadnych dowodów na jego istnienie, i używa sformułowań typu "Nie da się udowodnić nie istnienia czegoś".

Używa często pojęć, że jak nie ma na coś dowodów to tego nie ma (przykład z Bogiem)

Wierzący w Boga ma o tyle łatwiej, że on nie potrzebuje dowodów no bo wierzy itd... więc dla takiej osoby nawet jak nie ma na coś dowodów to on się kieruje wiarą a nie dowodami!

Ale jaki ateiści mają dowód na to, że np. Boga nie ma poza naszym kosmosem?

#ateizm #nauka #astronomia #wszechswiat #religia #katolicyzm
Pobierz wakxam - Ateista twierdzi, że wie, że Boga nie ma bo nie ma żadnych dowodów na jego i...
źródło: comment_1673470420N1NMXCufs6VxqGMf3WlM6Q.jpg
  • 59
Nie da się udowodnić nie istnienia czegoś".

jak nie ma na coś dowodów to tego nie ma (przykład z Bogiem)


@wakxam: to są różne sprawy: faktycznie nie da się udowodnić, że czegoś nie ma i ciężar dowodu spoczywa na twierdzącym, że jest. Ale to, że nie ma na dowodów na istnienie czegoś, niekoniecznie oznacza, że to nie istnieje. Zasadniczo: mieszasz i bredzisz.

A to:

jaki ateiści mają dowód na to, że
@wakxam: najlepsze jest to, że ateista twierdzi, że Boga nie ma. Ale ten sam ateista wierzy, że w kosmosie istnieją inne, bardziej zaawansowane gatunki, które mogły kiedyś odwiedzić ziemię, a nawet założyć tu ludzką cywilizację. I na to mamy teoretyczne dowody w postaci spisanych kamiennych tablic w różnych kulturach całego świata, wykutych w nich postaci przypominających przybyszów spoza ziemi z technologicznymi gadżetami, czy w końcu księgi opisujące interakcje ludzi z bogami
@Jare_K: Pytanie jeżeli jestem ateistą i uważam że życie prawdopodobnie istnieje w kosmosie (bo istnieje na Ziemi a procesy w naturze są powtarzalne), ale nie wierzę w UFO, teorie Danikena to czy też jestem według Ciebie hipokrytą?
@wakxam @Jare_K - Wy naprawdę macie problem z logicznym rozumowaniem, mylicie pojęcia, podpinacie się pod kolektyw ateistów nie rozumiejąc w ogóle znaczenia tego słowa. @bo-banley doskonale opisał, jak ta sprawa wygląda, ale to do Was zupełnie nie dociera.

Jedyne co ja mogę tutaj dorzucić w temacie, to jest wykład wierzącego fizyka - Krzysztof Meissnera, który właśnie te kwestie porusza na zebraniu Stowarzyszenia Naukowców Katolickich - https://www.youtube.com/watch?v=9EUdyXSKDVU&t=4972s&ab_channel=StowarzyszenieNaukowc%C3%B3wKatolickich.

Otwórzcie swój umysł, bo póki co,
@wakxam: @antb47: @Jare_K: @bo-banley: @Antybristler: błędem jest myślenie, że już dziś mamy odpowiednie narzędzia do stwierdzania i osądzania spraw ostatecznych. Oceniamy rozwój cywilizacji jako zaawansowany, bo patrzymy przez pryzmat czasu. A jesteśmy jako ludzie tylko "marnością nad marnościami".
Prawdopodobnie potrafimy obserwować tylko 10% materii i energii widzialnej, która nas otacza. Głębie oceanów są dla nas zagadką, a co dopiero Wszechświat. Mało tego, nie znanym nawet wszystkich tajników
błędem jest myślenie, że już dziś mamy odpowiednie narzędzia do stwierdzania i osądzania spraw ostatecznych.


@bdg-bro: Pytanie: Czy uważasz, że Biblia jest takim narzędziem? Gdy kolejne jej części zmieniały się z "kompletnej prawdy" na alegorie i metafory wraz z postępem nauki?

Prezentujesz to jak teolog - to jest chyba jedyna "nauka" gdzie trzeba udowadniać, że coś nie istnieje.
istnienie spraw nadprzyrodzonych, a dowodów nie ma


@Antybristler: cywilizacje mrówek też czekają na dowody na to, że prąd elektryczny to prawda( ͡° ͜ʖ ͡°)
@antb47: Pisząc o narzędziach miałem na myśli poziom wiedzy i technologii do których doszliśmy jako ludzkość.
Jeżeli zabrzmiałem jak teolog, to było to kompletnie niezamierzone z mojej strony - sam zresztą nim nie jestem. A starałem się jak najbardziej obiektywnie i w
@bdg-bro: Co za idiotyzmy piszesz. Od kiedy mrówki mają cywilizacje albo inteligencje? W smurfy też uwierzysz bo nie ma dowodów za ani przeciwko? To czemu nie w Dartha Vadera?

Jakby się nie dało udowodnić nieistnienia boga to ludzie w Grecji nadal by wierzyli, że na Górze Olimp siedzą bogowie!


@wakxam: Napisz ten "dowód". Ta religia została wypchnięta przez chrześcijaństwo, a nie ludzie znaleźli dowód na nieisitnienie Zeusa. I to nie