Wpis z mikrobloga

Podłączam raspberry pi w jednej sieci wifi (S1) z innymi urządzeniami. Załóżmy, że na Raspberry będę miał dostępny jeden serwis, który powinien być dostępny z mojej drugiej sieci wifi (S2)?

Chodzi o to, żeby S1 miała ograniczenia i brak dostępu do Internetu, podczas gdy S2 działała jako główna sieć wraz dostępem do niektórych urządzeń z S1 (w tym przypadku tylko ta malinka).

Czy malinka powinna być podłączona do dwóch sieci, czy potrzebuję inne rozwiązanie infrastrukturalne?

#informatyka #siecikomputerowe #sieci #raspberrypi
  • 9
@eXcore: tylko czy podłączać raspberry do obu sieci, czy też wstawiać dodatkowy router pomiędzy istniejące sieci S1 i S2?

Technicznie podpięcie raspberry jest chyba możliwe, ale nie sprawdzałem, bo ma ono dwa interfejsy sieciowe, jedna sieć wifi, druga po kablu?
Tak, bez problemu podlaczysz do dwóch sieci. Mozesz nawet dokupić WiFi na USB i podłączyć do dwóch sieci WiFI tak jak chcesz.
dobrze mozesz miec rozne sieci wifi (dwa ssid) w tej samei sieci lokalnej


@krzywy_kanister: piszę, że sieci dwie, S1 i S2. Chce mieć odseparowane sieci, dostęp będzie przez wifi w większości przypadków, ale sieci osobne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister:

Czy malinka powinna być podłączona do dwóch sieci, czy potrzebuję inne rozwiązanie infrastrukturalne?

To jest podstawowe pytanie. Czy osobne urządzenie do routingu, czy na raspberry podpiętym do dwóch sieci. Ze względu na dostępne interfejsy najprościej będzie mi połączyć raspberry tak: jedna sieć po kablu, druga wifi, jeśli to jest sensowne rozwiązanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Sieci buduję od zera. Mam na tę chwilę dwa routery z AP. Raspberry i parę czujników na wifi, które chcę mieć w S1.