Wpis z mikrobloga

Pytanie grzecznościowe, od kolegi, który nie ma tutaj konta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomożecie?

Mirki, czy ktoś się orientuje, czym różnią się poszczególne modele Keychrona K10? Bo zamierzam kupić wersję hot swappable z brązowymi Gateronami (niebieskie w ostateczności też mogą być), podświetlenie obojętne - ale zależy mi na wersji aluminiowej, a według opisu na stronie Keychrona aluminiowa obudowa dostępna jest tylko z podświetleniem RGB. Natomiast w sklepach internetowych są różne odmiany, np. C, J, G, H i każdy z numerami od 1 do 3. Napisałem nawet do Keychrona zapytanie, ale jakiś głąb mi odpisał tylko, że jak wybiorę odpowiednią opcję na ich stronie, to dostanę odpowiedni model. Tylko, że raczej nie chcę kupować u nich :) a gdy próbowałem rozszyfrować oznaczenia analizując opisy sprzedawców, to mi sprzeczne info wychodzi. Pomożecie?

Jeśli K10 ma jakieś znane fakapy i odradzacie, to proszę śmiało pisać.

A może polecacie jakąś inną klawiaturę 100% (koniecznie, żadnych TKL, czy 96%), w układzie ANSI i z wymiennymi switchami, kompatybilną zarówno z Gateronami i Cherry? W sumie rozważam jeszcze sprzęta od GMMK, bo chyba spełnia wymagania. Muszę jeszcze sprawdzić do końca Ducky One 3 (hot swap ale podobno tylko z Kailhami) oraz Genesisa Thor 303 (to samo, ale pasują tylko switche Outemu).

#keychron #gmmk #ducky #genesis #klawiatura #klawiaturamechaniczna #programista15k #pcmasterrace #it #kiciochpyta

Obrazek dla atencji :)
Pobierz kasztan00 - Pytanie grzecznościowe, od kolegi, który nie ma tutaj konta ( ͡° ͜ʖ ͡°) P...
źródło: comment_1673630955pSwlkGTIsiXCk17Nv9QqdH.jpg
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kasztan00: ogólnie to nie sugeruj się literkami i cyferkami po nazwie - one definiują, jaką obudowę, podświetlenie i switche wybrałeś (z tego co widzę, to aluminium hotswap brown to H3)
ogólnie, to lepiej brać keychrona opartego na QMK - bo te bez QMK nie mają (wbudowanej) możliwości przebindowania przycisków

Jeśli K10 ma jakieś znane fakapy i odradzacie, to proszę śmiało pisać.

tego nie wiem, odsyłam do reddita r/Keychron; natomiast keychrony mogę
@kasztan00: są to kody produktu :)
Każdy definuje dany model
Np. K10-A
Oznacza "podstawowa wersję"
Czyli będzie to białe podświetlenie
Numerki 1 2 3 to kolor Switchy
Troszkę się ich porobiło, ale:
A - białe Led
B - RGB
C - RGB ramka aluminium

Im nowsze wersje to lecą z alfabetem dalej, sam troszkę nie ogarniam kiedy hot swap dochodzi, ale jest to kolejność po prostu alfabetu.

Chyba K ma swoje
@kasztan00: ja kupiłem wczoraj K10H3.
1- red 2- blue 3-brown

H- plastik (aczkolwiek ramki są i tak aluminiowe)
J- Pełne aluminium
B- Plastik bez wymienialnych switchy
C- jest to wersja aluminium bez wymienialnych switchy.
Powyższe wersje to RGB
A- Białe ledy + plastik

Czyli np. K10J3 to aluminiowa RGB, brown switche wymienialne. K10C2 to aluminium niebieskie niewymienialne.