Wpis z mikrobloga

@mookie: te 2 procent plus marża bedzie rarytas jak ceny polecą w dół, bo przy obecnych cenach idzie przeżyć kapital sprzed paru lat na obecnym procencie. Póki co wychodzić będzie prawdopodobnie prawie na to samo w kontekście obsługi miesięcznej zadłużenia.
@mickpl: ale mają czesto nieporównywalnie mniejszy kapitał do zbicia od tych ktorych kredyt dopiero czeka. A od tego liczymy odsetki. Przewalone to beda mieli ci od 2proc jak nie będą nadplacać regularnie kapitału jak minie to 10 lat. A obstawiam ze przez 5 będą spłacać wykończenie/remont w miejsce obniżonej raty. Ciekawy jestem jak i czy taki kredyt bedzie mozna refinansowac do innego banku z dopłatą, czy stajemy się wtedy związani z
@Reanef: będziesz mógł refinansować sobie w innym banku, ale ze juz będziesz właścicielem mieszkania to 2% nie obejmie ;-) btw. Nawet bez nadpłat spłata normalnego kapitału duzo da - ale pomysl jest strasznie głupi, bo znowu społeczeństwo ma się na czyjeś koszty zrzucać...
@nilphilus: ciekawi mnie ten temat bo mam w rodzinie trochę łapuącej się na to mlodziezy. To ze refinans na 2 procent noe przejdzie to sobie zdaję sprawę. Chodziło mi o refinans 2 proc na inny bank
@Reanef: no na zaden bank nie przejdzie, jednym z wymogów ma być brak prawa własności do mieszkania - musialbys oddac to mieszkanie, a potem je odkupić. A to wiążę się z opłaceniem 2% wartości od wzbogacenia - dla oaoby która by je otrzymała, a potem podatek od dochodu, bo je sprzedała z zyskiem =] aa i jeszcze raz 2% od wzbogacenia xD no i oczywiście nie możesz tego zrobić ba żonę