Wpis z mikrobloga

Cześć

Wybieram #auto #samochody #samochod. Są trzy opcje:
1. #skoda #superb 2.0 190 km DSG
2. #skoda #octavia 1.5 150 km DSG
3. #peugeot #5008 1.2 130 km #puretech automat

proszę o opinie / wypowiedzi osób które miały styczność z tymi samochodami.

Wybór trudny bo pomiędzy dość stosowanym wyglądem Superba z super silnikiem, a fajnym designem i silnikiem od kosiarki.

Moje główne pytania / dylematy:
1. Czy silnik 1.2 130 km wystarcza do 5008? Dane katalogowe podają 10s do setki, skrzynia 8 biegów pewnie ratuje sytuację, niemniej znalazłem na youtube testy które wskazują na 12s do setki...
2. Czy 5008 będzie miał lepszy / nowszy system inforozrywki niż Superb?

#kupnosamochodu
#zakupauta

Z góry dzięki!
  • 19
@zapsu28: Chyba żartujesz, że bierzesz pod uwagę suva z 1.2 130 koni. Od razu ci mówię, że będzie on palił bardzo dużo. 10 sekund do setki to już jest bardzo powolny czas, więc nie wiem nad czym się zastanawiasz.

1.5 150 koni jest bardzo dobrym silnikiem, więc ta octavia będzie spoko. Jak będzie w wyższym wyposażeniu to będziesz miał tą fajną deskę obszytą materiałem.

Superb będzie po prostu lepszy i szybszy.
@zapsu28
jak mozna sie zastanawiac nad zakupem nowego duzego auta, ktore ma ponad 10s do setki?¯_(ツ)_/¯

Z tych tylko superb, duze, dobrze pojedzie.
3. peugeot 5008 1.2 130 km puretech automat


@zapsu28: Będzie z nich najlepiej wykończony, najpojemniejszy, będzie mieć prawily automat i jako jedyny będzie Suvem z opcją 7 osób - ale ten silnik to kibel, poczytaj w sieci. Nie chodzi o osiągi, ale o jego trwałość, która nie jest wystarczająca w welu wypadkach nawet dla pierwszego właściclea. Wg. mnie to fajne autao, ale albo w najem, lub z innym silnikiem np 1,5
@Knoblauch: @cwlmod @Knoblauch @alelis92 @Atreyu @woojt @magicznyfred @borysEK4

Aktualizajcja. Byłem na jeździe próbnej całą trójką, z drobną adnotacją: 5008 był z silnikiem 1.5 130 km diesel - podobne parametry i osiągi. Zasadniczo to Peogeot nie chce chyba sprzedawać samochodów z silnikiem 1.2 130km, bo do jazdy próbnej mieli tylko 2008... wszysktie 308, 508, 3008 i 5008 z innymi silnikami... może się go wstydzą?

Superb - bardzo fajnie jedzie, no rakieta. Aż
@Knoblauch: @cwlmod @Knoblauch @alelis92 @Atreyu @woojt @magicznyfred @borysEK4


Dodam jeszcze jedno: 5008 wcale nie zachwyca. Jest duży i ma sporo miejsca w śroku, ale dla kierowcy i pasażera z przody jest mało przestrzeni. Do tego ten wysoki tunel, który dziwnie wypycha prawą nogę w lewo. Bardzo to dziwne, bo gabaryty auta są bardzo duże.

Do tego ten kockpit. Niby jest ok, ale dla osoby która jeździła zawsze VAGami pierwsze chwilę do
@zapsu28: potrzebujesz auto bardziej w trasę, czy bardziej do miasta?
Bo jak w trase to superb lub octavia.
A jak do miasta i suv to moze corolla cross hybrydowa? Chociaz na trasie tez daje rade (prwnie nie tak jak superb i wyciszenie, tez nie to, ale chyba nie gorzej niz 5008). Wiadomo, że to nieco inne auto niż peugeot. Pewnie wykonczenie wnetrza, wyciszenie, jakosc blachy gorsze niz peugeocie. Ale zespol napędowy,
@zapsu28: Jak dla mnie to 150 koni jest optymalne w takim audi a3, a nie suvie segmentu D. Załaduj go w 3/4 osoby + bagaż i jada w górach to będzie muł straszny.

Poza tym małe silniki w cieżkich autach muszą cały czas redukować biegi i przez to więcej palą, więcej hałąsują i są głośniejsze

Jak chcesz suva to bierz suva, ale jak rozważasz superb-a to on będzie równie duży (w
@zapsu28: Dlaczego masz takie ograniczenie modeli?

Tempomat adaptacyjny - a jak jeździsz? Wleczesz się zgodnie z limitami czy jeździsz szybciej? W szczycie ruchu czy poza? Bo ten tempomat największy plus ma w korkach i w kolumnie samochodów.
@cwlmod: różnie jeżdżę. Zazwyczaj tempomat na 120/140 i tyle.

Adaptacyjny to nie jest coś bez czego nie przeżyje. Tak samo martwe pole czy linie.

Ja mam ograniczone zaufanie do tych systemów i przykładowo w octavii firmowej asystenta pasa ruchu wyłączyłem po 30 minutach bo moim zdaniem był zbyt wrażliwy.