Wpis z mikrobloga

#wesele #fotografia #pracbaza #zarobki #slub Cześć, od pewnego czasu nurtuje mnie kwestia zarobków fotografa na weselu i jego pracy. Jest tu może taki ktoś? Załóżmy, że ma się w miesiącu 3 śluby, i z czego powiedzmy za jeden wyjdzie 2500, odejmijmy koszta dojazdu, eksploatacji urządzeń, to na czysto da się wyciągnąć 6000? Czy faktycznie jest aż tyle zleceń? Bo jak słyszę o terminach niektórych to az mi się nie chce wierzyć.
  • 3
@paxV8M: zanim wyrobisz sobie markę, żeby mieć tyle zleceń, żeby żyć tylko z tego, to trochę wody upłynie, śledzę grupy i minimum 3-4 lata. W dodatku sezon jest tak mniej więcej od czerwca do końca września, w pozostałych miesiącach może być rożnie ze zleceniami i warto się zajmować jeszcze jakimś innym rodzajem fotografii.

Ja będę próbował w tym roku wejść na ten rynek, gdy zmienię sprzęt, ale #zagranico - w Holandii
@paxV8M: ano i wesele to mnóstwo pracy jeżeli chodzi o obróbkę, zazwyczaj dostarcza się minimum 400 zdjęć, a często 600-700. Musisz zrobić te 2000-3000 minimum, mieć sprzęt żeby zrobić po tym selekcję i obróbkę, więc to jest bardzo czasochłonne. Obróbka samego pleneru też musi być dopięta na ostatni guzik. Jak odliczysz wszystkie koszty, policzysz czas, który jest potrzebny na dojazd, obróbkę, ustalenia z młodymi itd. to zapewniam cię, że te 3-4