Wpis z mikrobloga

Ktoś z Mireczków ma tutaj napęd LTwoo od majfrendów? Szukam odpowiedzi na kilka pytań.
Chcę przerobić dla nieżony starego Tribana 300. Chciałem wymienić napęd na 1x10, włożyć nową korbę i dużą kasetę.

1) Orientuje się ktoś jaką to ma pojemność? Myślałem nad wrzuceniem kasety 10-42 oraz korby 38t. Nic szybkiego, głównie commuter na wiosnę.
2) Czy hamulce majkroszita się z tym zgrają czy potrzebują wymienić zaciski na inne? Jeśli inne to co polecacie?
3) Jeszcze właśnie kwestia korby - teraz tam siedzi 3x8 130bcd. Chcę tarczę 38t, praktycznie wszystko to jest 104bcd. Normalnie to przykręcę czy muszę też wtedy zmienić cały support?

#rower #rowery #szosa #gravel
  • 5
@Poemat: Nie znam się, ale wydaje mnie się, że raczej "szosowa" przerzutka nie ogarnie kasety 11-42, najmniejsza zębatka 10 ?to na pewno na takie koła nawet nie założysz, a swoją drogą, to ciekawe, czy ten bębenek obsłuży 10 biegową kasetę. Lepiej chyba zostać przy 8s z tyłu, a z korbą pokombinuj tylko :).
@Poemat:
1. W opisie coś piszą o 46T więc 11-42 powinno obsłużyć, imo wielkość przedniej korby jest pomijalna
2. Powinny zadziałać
3. Jeśli znajdziesz inną, też na kwadrat to nie będziesz musiał zmieniać suportu
3) Jeszcze właśnie kwestia korby - teraz tam siedzi 3x8 130bcd. Chcę tarczę 38t, praktycznie wszystko to jest 104bcd. Normalnie to przykręcę czy muszę też wtedy zmienić cały support?


@Poemat:

przykręcić to przykręcisz ale to czy linia łańcucha będzie poprawna to juz niewiadomo. Jest dużą szansa ze będzie ok ale najlepiej sprawdzić jakiej długość suportu wymaga obecna korba i dobrać taką która wymaga podbnego (kilka mm w tą czy tamtą nie