Wpis z mikrobloga

Jaki polecacie trening pod budowe mieśni, w domu z użyciem drążka?

Obecnie mniej więcej cos takiego sobie ćwiczyłem jak ponizej, ale jeden mirek pisal mi ze do kosza, tylko pytanie na co to przerobić

1. 3 serie podciągnięć nachwytem na drążku, po 3-4 powtórzenia (np. 3, 4, 4).

2. 3 serie pompek w staniu na rękach w niepelnym zakresie ruchu, z nogami opartymi o ściane (np. 5,5,5)

3. 2 serie podciągnięć podchwytem na drążku (np. 4, 3 powtórzenia)

4. 3 serie zwykłych pompek, po około 12 powtórzeń (albo z jakimś ciężarkiem w plecaku po okolo 9 powtórzeń)

5. 2 serie pompek z nogami na krześle, po 10 powtórzeń

6. 3 serie przysiadów po 14 powtórzeń

7. wspięcia na palcach, na schodzie (pod łydki) 3 serie po 12 powtórzeń


Moglbym ewentualnie łączyć trening kalisteniczny z siłką raz w tygodniu, o ile da sie to sensownie połączyć

#kalistenika #streetworkout #silownia #mirkokosy #niebieskiepaski
  • 3
@essos
Hejka, może dokup jakieś hantelki oraz mate na podłogę? (żeby jej nie uszkodzic- może być zwykła gruba gumowana wycieraczka) i wtedy możesz dodać: przysiady z hantlami, wykroki z hantlami, wyciskanie zołnierskie, wyciskanie hantli, nawet martwy ciąg. Dobre rezultaty na przyrost masy mieśniowej są od ćwiczeń które angażują duże grupy mięsni. Tylko na początku trzeba uważać na technikę żeby sobie krzywdy nie zrobić.
@Lewatylnalapa: Hmm, no moglbym w sumie kupić jakąś hantle jelsi mialoby to znacząco pomóc. Wlasciwie to mam jedną żeliwną dawno kupioną (z cięzarem 2x2,5kg i 2x1,125kg) i myslalem o drugiej, ale jak patrzylem to ciezko mi bylo cos znalezc w sensownej cenie i zeby ciezarki byly te same
@essos
Jeśli byś szukał tańszych hantli bitumicznych to koniecznie kupuj je z gryfem metalowym. jeżeli ćwiczysz ostrożnie i delikatnie to wystarcza na jakiś czas. Wtedy też (np po pół roku) inwestujesz w żeliwne. Choć na Twoim miejscu odpalił bym olx i tam szukał używek :) Powodzenia :) jakbyś szukał treningów to FBW (full body workout) koniecznie żeby całe ciało ćwiczyc. A po jakimś czasie dzielić już na grupy (trening split).