Wpis z mikrobloga

Jakiego tricku nauczyliście się w podstawówce i zapamiętaliście do dziś?
Nam nauczycielka pokazała trick, jak zapamiętać liczbę dni miesiąca za pomocą dłoni, czasami sam do dziś z tego korzystam, choć mam kalendarz w PC czy telefonie, ale czasami szybciej jest na dłoniach.

Jak korzystać? Kostka zawsze ma 31 dni, a dołek 30. Proste :)
Mega fajnie, że zgadza się lipiec i sierpień z naszymi dłoniami.

Dziękuje za pokazanie mi tego tricku, pani z szkoły :)

#szkola #tricki #mnemotechnika
aptitude - Jakiego tricku nauczyliście się w podstawówce i zapamiętaliście do dziś?
N...

źródło: szkola

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
Jeśli nie masz stopera, a chcesz precyzyjnie odliczyć sekundę, to powiedz "dwadzieścia jeden"


@BadSebastian: Z tą precyzyjnością to bym nie przesadzał, bo bez problemu można to wypowiedzieć w mniej albo więcej niż skundę

a ja znałem trik. Może pomóc Waszym dzieciom.


@kidi1: Wydawało mi się, że to jest powszechna wiedza i właśnie w ten sposób uczy się tego dzieciaki, a na pamięć kuły, żeby być w stanie wymienić wszystkie, a
  • Odpowiedz
każdy z palców odpowiada liczbie od 1 do 10.


@uglyhero: czyli kazdy palec to liczba od 1 do 10? ;> nie no wiem, ale musiałem chwilę pokminić żeby zrozumieć o co chodzi w tym sposobie. Ja zawsze używałem lepszy sposób: zamiast przez 9 mnożysz przez 10 i odejmujesz "pierwszą" liczbę. Czyli w tym przykładzie: 7*9 => 7*10 - 7 => 70-7 = 63
  • Odpowiedz
  • 11
@uglyhero
Przecież przez 9 to jest najłatwiejsze mnożenie bo to jest zawsze 7x10-7. Albo 6x10-6. Zawsze razy 10 minus ta liczba która ma być pomnożona. Najłatwiejsze co może być.
Gorzej jest 7x7 albo 7x8 to trzeba po prostu pamiętać. Chociaż moim zdanie najłatwiej jest na skróty 7x7= 6x6 +6 +7 xD
  • Odpowiedz
poprawność odmiany słowa "cudzysłów":
W "cudzysłowie" czy w "cudzysłowiu"?
W "dupie" czy w "dupiu"?

Nie zdziwię się, jak tę poradę vikop.pis ocenzuruje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@uglyhero: to ja stosowałem trik ze pierwsza liczba jest o jeden mniejsza a druga liczba jest wynikiem odejmowania liczby od 10. Czyli dla 7x9 mamy 6 i 10-7 czyli 3 razem 63.
  • Odpowiedz