Wpis z mikrobloga

#stalowyszok #mikrokoksy
XD Stalowy wrzuca filmik o 16 latku i chwali jego ćwiczenia, styl życia i jedynie co się przypieprza to do stosowania dużej ilości Kofeiny.
Uj tam, że typ na jeden posiłek spożywa 400 gram czerownego mięsa co jest szkodliwe plus, taka ilość białka i w ogóle kalorii na raz jest bez sensu, bo część z tych makro się kompletnie nie wchłania i lepiej by było podzielić posiłek na 2-3 części.
Kolejna sprawa suplementacja omega-3... Stalowy niby siedzi w badaniach, ale kurde, że tego ruchu nie skomentował, że ot jest bezsensu to chyba brak wiedzy.
Fajnie, że typ szuka nowych gwiazd na tiktoku, ale niech robi dokładny risercz i dogłębnie niech analizuje kroki swoich podopiecznych, bo to jest takie amatorskie.
  • 22
  • Odpowiedz
@Oplyy: Po pierwsze, suplementy... Są to takie specyfiki, że może tam być i wszystko i nic. Większość tych produktów jak już posiada omega-3, to nie są one trzymane tak jak powinny być i te kwasy są uszkodzone (utlenione, poddane nasłonecznieniu, nie trzymane w odpowiedniej temperaturze).
Po drugie omega-3 można spokojnie dietą zaspokoić jak np. wcinaniem orzechów, ryb lub spożywanie na surowo olejów jak lnianego, rzepakowego i rydzowego.
Takie butle najlepiej kupować
  • Odpowiedz
@Oplyy: jeszcze dodam: To samo tyczy się wszystkich suplementów witaminowych gdzie o wiele tańsze i lepsze są leki. Ja spożywam witamine d3 w formie leku zwanego Vigantol, oraz witaminę B6 w formie leku pod nazwą teva vitaminum b6.
a czemu b6 suplementuje? tutaj ponizej artykuł
https://www.medonet.pl/zdrowie/wiadomosci,odkryli-niezwykle-wlasciwosci-witaminy-b6--naukowcy-mowia-o-nowej-nadziei-dla-chorych,artykul,65940158.html
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: aleś #!$%@?ął szuryzmem i brakiem wiedzy xD

1) Czerwone mięso nie jest szkodliwe; a jedynie czerwone PRZETWORZONE mięso
2) Nie ma mechanizmu (nie wchłaniania) xD (oprócz poważnych zaburzeń zazwyczaj prowadzących do śmierci będących często chorobami genetycznymi, w których umiera się nie długo po urodzeniu) lub żyje się maksymalnie kilkanaście lat. I 100 g białka na posiłek się wchłonie, bo co innego ma zrobić. Co innego, ze do pełnej aktywacji MPS
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: czy Ty w ogóle czytasz to co wkleiłeś? Bo sobie własnie sam zaprzeczasz xD. W 2 zdaniu mowa o boczku, salami, szynkach i parówkach xDDD A nieprzetworzone czerwone mięso jest w grupie, które BYĆ MOŻE jest cancerogenne, a może nie (nie udało się udowodnić) XDD #!$%@? typie. Czarnolisto bo kolejny dzban co czyta tylko nagłówki i opracowania zamiast pełnych badań.
  • Odpowiedz
@Kasahara: Fajnie że do reszty rzeczy sie odniosles i do innych artykulow tez... No ale co tam, jak ci swiatopoglad sie rujnuje to cos albo sie stawia czola przeciwnosciom, ale ucieka, wybrales to drugie.
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: jeżeli skład suplementu nie jest zgodny z deklaracją na etykiecie to łatwo komuś uwalić cała partię i popsuć w ten sposób opinię. To samo się tyczy żywności. Więc owszem, kupując suple z jakiegoś dziwnego źródła można się naciąć, ale w Polsce istnieje nie jedna firma, która robi dobre produkty i nie wali w #!$%@?. Przykładowo omega z KFD jest produkowana w Polsce ze świeżego oleju z ryb. Taki olej zawsze
  • Odpowiedz
  • 0
@davvidofff
@Kyriakos
Widzę że koledzy jak każdy inny zamiast na argumenty czy jakieś dowody to wola mnie z gownem zmieszać i wyzywać mnie. Nawet mi was nie żal. Dyskusja jak z trolami na temat szczepień i wirusa ( ͡° ʖ̯ ͡°).
A najlepsze jest to że tego mięska czerownwgo się czepiacie a nie innych rzeczy które poruszyłem w wpisie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Damian_TS
Jak by było tak jak mówisz to każdy suplement jak CBD miałby najgorsza sławę na rynku bo praktycznie każdy produkt na rynku pp badaniach wykazuje duże nieścisłości.
Nie chodzi tutaj o suple z niewiadomego źródła bo chodzi praktycznie o każde ale mam na myśli witaminy i kwasy omega.
O te informacje o produkowaniu w Polsce i parametr totox to jest ciekawe. Poczytam.
Fajnie ze gość nie je przetworzonego mięsa bo to
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: CBD to nisza i przemijająca moda. Ja mówię o dużych znanych firmach, które istnieją na rynku od lat, a ich produkty są badane nie tylko przez te konkretnie firmy ale pojawiają się także niezależne badania. Mało tego, sam nawet możesz, jak każdy wysłać dany produkt do analizy w akredytowanym labie, a badania zawartości wielu substancji są dosyć tanie. Takie firmy są często na świeczniku w GIS'e, KFD sprzedaje swoje produkty
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: Wchodzisz na tag, gadasz pierdoły totalnie wyssane z dupy i jeszcze liczysz na szacunek xD Czerwone mięso szkodliwe, no trzymajcie mnie xDDDDD A taka pierś z kurczaka gotowana to już szkodliwa nie jest, pomimo że zawiera 100x mniej mikroelementów?
  • Odpowiedz
@snickersfgh: a wiesz, ze nawet jak ktos sie myli to mozna mu racjonalnie wytlumaczyc? No tak ale jak z domu sie tego nie wzielo to sie nie zna manier ;/
Co do tych mikroelementów to tak jak wysmazyz lub wygotujesz te mieso to tyyyyle tych dobrodziejstw masz w nich, ze szok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kolejna kwestia to fakt, ze mimo iz napisalem, ze czerwone mieso jest
  • Odpowiedz
ale jak ktos je 2-3 kg tygodniowo to sorry ale no jest to szkodliwe, a wiekszosc osob je takie ilosci.


@GrochenMochen: ja pierdykam, ale farmazony w tym wątku wypisujesz...
Nie dość, że nie znasz faktów, to nawet nie jesteś w stanie samodzielnie ocenić ile kto zjada (bo po co doczytać dane statystyczne).
Jest zupełnie inaczej, ta twoja większość w ciągu tygodnia nie zjada więcej niż 1 kg, może max 1,5 kg
  • Odpowiedz
@vostok: Akurat przypadek który analizujemy to zjada na posiłek 400 gram mięsa czerwonego i rzeoko 2x dziennie, także no w jego przypadku taka ilość mięsa czerwonego w tygodniu dla tego chłopaka jest no skzodliwa ;/
  • Odpowiedz