Wpis z mikrobloga

Wolnorynkokretyni (zwolennicy burżujów, oszustów finansowych, korupcji, klas i kast wyższych..) zwykle udają że problemy w kapitalizmie nie istnieją, tak żeby nie było co poprawiać. Ich przymykanie na nie oczu przekroczyło już formę groteski i wszelkiego absurdu. Ale kuceria ma też w zwyczaju nie tylko przymykać oczy na problemy, ale też dbać żeby nie zostały one rozwiązane, tak żeby trwały dalej. Oto najbardziej absurdalne przykłady (na czasie):

Kuce: Państwo powinno robić jak najmniej rzeczy.
Państwo: To przestaniemy drukować gotówkę.
Kuce: NIEEEE!



Kuce: Państwo powinno zmniejszyć biurokrację.
Państwo: no to wprowadzimy pieniądz cyfrowy i zaraz będzie można zwolnić całą masą urzędników.
Kuce: NIEEEE!!!!!



Kuce: Korupcja, niepłacenie należności , oszustwa finansowe są złe.
Państwo: To wprowadzimy pieniądz cyfrowy i korupcji nie będzie już żadnej, egzekucje komornicze staną się betką, oszustw finansowych nie będzie żadnych.
Kuce: NIEEEE!!!!



Kuce: Prawo powinno być proste, a konieczność chodzenia do urzędów ograniczona i bez konieczności wypełniania skomplikowanych formularzy, bo to strata czasu, nieekonomiczne.
Państwo: To wprowadzimy pieniądz cyfrowy i nie trzeba będzie chodzić do skarbówki, VAT do likwidacji, bo się po prostu przy płaceniu z automatu będzie naliczał podatek.
Kuce: NIEEEE!



#bekazprawakow #kuce #konfederacja #antykapitalizm #ekonomia#bekazpodludzi
  • 3
@g0at: Merytokracja jest bullshitem, wytrzeźwiej.
I nie, lewaki nie czują "zawiści do bogatych, bo chcą im zabrać".
Sam problemu z pieniędzmi nie mam, widzę pewne problemy i chcę, aby niesprawiedliwy system nie krzywdził ludzi.
Po prostu, bo mi ich szkoda.
Plus wiem, że dla ogółu społeczeństwa i jego rozwoju pewne socjalistyczne rozwiązania są idealne.

PS: daruj sobie przytyki w postaci odwołań do dyktatur rzekomo socjalistycznych i hasła o "wyleceniu do Korei",