Wpis z mikrobloga

#zalesie #logikarozowychpaskow #bekazrozowychpaskow

Tylko moja różowa jest taka?
Mamy zmywarkę - w końcu.

No i ona to traktuje jakby to była jakiś czarna dziura

- naczyń można #!$%@?ć ile się chce, jak się chce - potem się 1/3 nie domywa
- w przegrodzie na sztućce da talerze, a w przegrodzie na kubki da talerze jak sie jej trafi
- wraz z naczyniami wrzuca do zmywaki tony żarcia, nawet nie strzepuje resztek do kosza. Na talerzu zostało pół gałki ziemniaków? #!$%@? zmywarka to zje
- wrzuca do zmywarki słoiki, pudełka po lodach i nie ściąga z nich foli,papieru itp. Nie wiem co ona myśli, że jak ten papier znika z słoika to on się jakoś magicznie rozpuścił w zmywarce.

I średnio ja raz w miesiącu muszę rozbierać kuchnię do albo odpływ zatkany albo pompa zmywarki.
  • 144
  • Odpowiedz
@kodecss:
U mnie podobnie, ale nie aż tak drastycznie... chociaż patrząc po komentarzach, nie jestem jedyny ;-)
U siebie rozwiązałem to tak, że sam nastawiam zmywanie. Przynajmniej zmywarka jeszcze się nie zepsuła, a będzie już z ponad 10 lat.
  • Odpowiedz
@kodecss: ale czemu Ty ją czyścisz? dać różowej klucz albo zamówić hydraulika i potem różowy niech płaci, ale Wy się w tych związkach #!$%@?, a jak różowej nie pasuje to niech #!$%@?
  • Odpowiedz
tego typu nie nauczysz, kup jej szaflik i zapas ludwika
@kodecss
ciekawsze są powody dla których to robi, jest tak głupia czy po prostu ma w dupie ciebie i twoją pracę
  • Odpowiedz
@kodecss: ja się trochę wyłamie i nie będę zrzucał wszystkich tego typu problemów na płeć a na edukację techniczną.
Domyślam się, że nie jest inżynierem (pamiętam ile było kobiet na studiach inżynierskich więc to proste założenie) i nie studiowała fizyki. Dla kogoś kto nigdy nie interesował się zależnościami w świecie techniki to w zasadzie jest taka czarna skrzynka która coś robi i tyle. Wpis równie dobrze mógłby być o jeżdżeniu bez
  • Odpowiedz
@kodecss
no resztki jedzenia to abstrakcja, ale co z tego że ładuje dużo rzeczy czy nie zdejmuję etykiet? też czasem pakuje pod korek, co się nie domyje idzie w następnej turze,a i tsk puszczamy zmywarkę codziennie, co 2 dzień. etykiety ze słoików zostaną na/przed filtrem, a co do układania to jakiś Tetris? też często poprawiam po różowej układ naczyń by więcej zapakowac, ale co to za problem?
  • Odpowiedz
@kodecss: Tylko Twoja moja ma w drugą stronę widelce i łyżki muszą leżeć w określonym miejscu i określonej pozycji. Wszystko musi być poukładane. Nadmiar resztek do kosza. W życiu nie rozbierałem odpływu ani nic z tych rzeczy.
Może daj jej instrukcję do przeczytania zmywarka nie działa jak w bajce z Flinstonami że siedzi w środku dinozaur i zrzera resztki i wylizuje.
  • Odpowiedz
@kodecss: Moją ostatnio #!$%@?łem, żeby słoików z etykietami nie #!$%@?ła, bo w końcu pompa się zapchała, ale to i tak dopiero po 4 latach.

@ery78: Domywanie to też mocno kwestia tego ILE te naczynia leżały #!$%@?, ja mam zmywarkę "sześćdziesione" i chodzi tak na prawdę raz na 3, czasem 4 dni, więc zawsze program hard 70'C xD
  • Odpowiedz
@kodecss: nie tylko twoja, u mnie to samo. Nie plucze sie naczyn przed wlozeniem do zmywarki, bo sie mija z celem, bo wiecej wody sie traci, ale jak ja potem 2h siedze i czyszcze dysze to luz, moj czas jest za darmo. Ja jestem w stanie upchanc 3x wiecej naczyn bo ukladam wszystko zgodnie z miejscem przeznaczenia, reszta rodziiny niezbyt to idzie...

Troche jak w tym kawale: "zanim sie ozenilem nie
  • Odpowiedz