Wpis z mikrobloga

#nowywykop #wykop20 #wykop

Dołożę swoje 5 groszy do tego potworka który sobie tutaj hula. Dołożę, jako długoletni wykopek, grafik i osoba która się #!$%@? zna na czymkolwiek.

Żółte 1,2 i 3 - to są ponumerowane miejsca, w które można kliknąć, żeby przejść na stronę główną wykop.pl, na stronę domową. Rozumiecie co napisałem? Bo było ukryte znaczenie tutaj. Tak - wykop.pl, główna i strona domowa to tutaj 3 osobne byty, mimo że to wszystko to samo. To dlatego są AŻ TRZY odnośniki do jednej strony? Serio nie przeszkadza to żadnemu programiście, frontend developerowi, nikomu?

Czerwone 1,2 i 3 - to są wszystkie paski z menu. Potrzeba aż trzech żeby rozdzielić cały content. Już nawet nie wchodzę w polemikę z dodatkowymi podmenu np. na mikro, dajcie spokój. Zacznijmy od absolutnych podstaw. Powtórzę się: po co w menu numer 1 "główna"? dlaczego hity, obserwowane i ulubione muszą mieć osobne menu - czemu nie mogą znaleźć się choćby w menu 1? No i czy naprawdę musimy mieć menu poziome i pionowe JEDNOCZEŚNIE? Gdzie w takim razie menu ukośne?

Na niebiesko zaznaczyłem hamburger menu. Jaśniejszy niebieski - nim zaznaczyłem przerwę. Tak, przerwę między headerem a menu bocznym. Wiecie co to sugeruje? To, że header jest osobną sekcją, a menu boczne osobną. Wydaje się logiczne, nie? To teraz wyjaśnijcie dlaczego hamburger menu, mimo że odpowiada za zwijanie i rozwijanie menu bocznego, znajduje się w sekcji headera. Przecież od razu skojarzenie jest takie, że ten hamburger rozwija JESZCZE INNE MENU, albo rozwija i zwija HEADER, a nie menu boczne, bo to ma nawet inny, ciemniejszy kolor, i jest ROZDZIELONE PRZERWĄ!

Wam zabrakło web designera, grafika, frontenda, nie wiem, może wszystkich trzech na raz przy tej robocie. To tyle.

Tak ja wiem że są "poważniejsze problemy", że "nic nie działa". Ja to wiem, mówiłem że dokładam 5 groszy, nie miliard złotych.
Sojerr - #nowywykop #wykop20 #wykop

Dołożę swoje 5 groszy do tego potworka który sob...

źródło: pocojawamcokolwiektlumacze

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
@Sojerr: o, dzięki, właśnie się dowiedziałem, że tym hamburgerem można zwinąć to niepotrzebne menu po lewej - nie kilkałem go wcześniej, bo tak jak Ty założyłem, że to jakieś kolejne menu
  • Odpowiedz