Wpis z mikrobloga

@Mineciarz69: to jest po kraju, system emerytalny za 10-15 zdechnie jak nasi rodzice będę na emeryturze, a my będziemy musieli #!$%@?ć na nich w kołchozach, teraz mamy niby 40 lat do Niemców, ale zaraz pewnie przepaść się powiększy, na 2100r prognozy są takie, że polakow będzie 20mln, a Niemców 70mln, nie ma co się łudzić, trzeba się uczyć języków i emigrować do porządnych krajów, gdzie jest jakaś przyszłość, chop płaci zusy,
@KarolSpl: jeszcze prawdopodobnie czeka nas 3 kadencja PIS ( według mnie raczej z jakąś koalicją będą rządzić - pewnie Hołownia), czyli socjal dalej będzie się kręcił, jednym z ratunków to pewnie podniesienie wieku emerytalnego, ale jeżeli opozycja by to chciała zrobić to stare dziady by się pruły. A jeśli nie PIS to PO i sprzedawanie majątku Niemcom, czyli polska jako Land niemiecki
: Przecież w teorii hipergamia powinna skutkować wzrostem dzietności - większa liczba partnerów, większa szansa na zajście w ciążę.


@dr3vil: Mylisz puszczalstwo z hipergamia. Hipergamia oznacza tyle, że kobiety mają coraz większe oczekiwania co do facetów, więc coraz mniej się łapie jako "wartościowych partnerów". Ponadto rosną też wymagania na które faceci zwyczajnie nie mają wpływu - np wzrost, brak łysienia itp.
@gnomol: Chodzi mi o to że mineciarz sugeruje że to wina 500+ co jest nieprawdą bo dobrze widziałem ten wykres naniesiony na te same dane z niemiec itd. Takie coś to albo sianie propagandy, albo po prostu założone klapki na oczach bo tak komuś wygodnie
@Mineciarz69: 500+ jak najbardziej pomogło zwiększyć demografię jak widać, a powyższy spadek to nic innego jak wpływ Covidu i wojna u naszego sąsiada. Inne pomysły PiSu jak najbardziej też mogą mieć wpływ, ale głupotą jest twierdzenie, że 500+ nie działa. Przy tym to pokazuje, że pieniądze nie są problemem w posiadaniu dzieci. Polacy po prostu nie chcą 0mieć dzieci, a większość argumentów to zwykłe wymówki, aby ich nie mieć.
@Sarmataa @greemeck W Polsce za niską dzietność i obecną katastrofę odpowiada właśnie latami utrzymujący się brak socjalu, umowy śmieciowe bez stawki minimalnej, bardzo wysokie bezrobocie. Niestety 500 + trafiło na roczniki niżu i stąd brak widocznej zamiany. Sam pomysł od strony socjalnej i demograficznej jest ok, ale powinien być wprowadzony na początku XXI wieku, co było i jest normą w cywilizowanych europejskich państwach.
@gnomol: Ja to wszystko wiem, tylko zwróciłem uwagę na to co sugeruje wykres i interpretacja autora (że 500+ #!$%@?ło demografię). Nie popieram 500+ ze względu na to że jestem bezdzietny, ale nie mam zamiaru mieć klapek na oczach i wmawiać sobie i innym że ta kasa negatywnie wpłynęła na dzietność i nawet gospodarkę, bo to nieprawda. Na 500+ ogólnie państwo jak i demografia korzysta, a w jakimś stopniu tracą wybrane grupy
@dr3vil: i tak by się działo gdyby nie antykoncepcja :) i tu się robi ciekawie bo antykoncepcja to duży czynnik wpływający na hipergamię. Mamy chyba perpetuum mobile?
@greemeck Rozumiem i domyślam się. Niestety to czysta propaganda korwinistow, neoliberałów, wolnościowców. Oczywiście te określenia dotyczą tej samej grupy, chociaż oni sami uważają, że między nimi są duże różnice. Prawda jest taka, że wolny rynek w wersji neoliberalnej w którą tak wierzą, zrobiłby z nimi, to co robi z każdym brzydalem rynek matrymonialny i tinder.
czym mniej ludzi tym lepiej. Szkoda, że na innych kontynentach tak liczba ludności nie spada jak u nas


@pamareum: Trochę masz racji, a trochę nie. Lepiej by było, by to Europa rozwijała się ludnościowo, jako centrum świata a reszta świata - zwijała się demograficznie.
@mroznykasztan: niestety Europa przegrywa. Chiński tik tok zaraz będzie najpopularniejszym serwisem na świecie, jeżeli już nie jest, a media społecznościowe de facto sterują umysłami młodych ludzi.

Zwijamy się bardzo szybko, kolega @gnomol: pisze, że u nas za późno wprowadzili 500+, przecież w Europie Zachodniej socjal był wcześniej i jest to samo. W Koreii Południowej chcą dawać jakieś kosmiczne pieniądze na dzieci, bo przyrost naturalny spadł poniżej 10 dzieci na 10
@Mineciarz69: no ale przeciez od poczatku o to chodzi. Podmianka ludnosci na taką bez korzeni co by byla wyrwana z korzeni i całowałą w dupe za awans cywilizacyjny z powodu imigracji z zadupia 5 świata. Globalne metropolie jako maszynki do mięsa i elo.
tylko ktoś o poglądach lewicowych mógł wymyśleć, że zakaz mordowania dzieci powoduje spadek liczby urodzeń


@aczutuse: tylko ktoś o IQ poniżej 90 (czyli pewnie fan konfederacji), albo dziecko poniżej lat 16 (czyli też xD) może nie wiedzieć, czym są badania prenatalne i do czego ten "wyrok" "Trybunału" doprowadził w rzeczywistości.

Spytaj młode małżeństwa czego się boją i dlaczego jeszcze nie zdecydowali się na dziecko. Odpowiedź jest dziś zawsze ta sama ->
2100r prognozy są takie, że polakow będzie 20mln, a Niemców 70mln, nie ma co się łudzić, trzeba się uczyć języków i emigrować do porządnych krajów, gdzie jest jakaś przyszłość


@KarolSpl: bruh, nie ma krajów gdzie w 2100 będzie jakiś przyszłość a to ile będzie wtedy polaków to absolutnie najmniejszy problem tego co zostanie z aktualnej cywilizacji industrialnej
@KarolSpl: coraz bardziej zapala mi się w głowie pomysł emigracja z PiSlandu. Człowiek ma łeb na karku, prowadzi interes, ZUSy nie ZUSy a i tak jest robiony w wała przez cały system w PL. Perspektywa opuszczenia Titanica staje się dla mnie z każdym miesiącem coraz bardziej zachęcająca, podszkolić język i w IT zawsze gdzieś sobie poradzisz.