Wpis z mikrobloga

@Mineciarz69: to jest po kraju, system emerytalny za 10-15 zdechnie jak nasi rodzice będę na emeryturze, a my będziemy musieli #!$%@?ć na nich w kołchozach, teraz mamy niby 40 lat do Niemców, ale zaraz pewnie przepaść się powiększy, na 2100r prognozy są takie, że polakow będzie 20mln, a Niemców 70mln, nie ma co się łudzić, trzeba się uczyć języków i emigrować do porządnych krajów, gdzie jest jakaś przyszłość, chop płaci zusy,
@KarolSpl: jeszcze prawdopodobnie czeka nas 3 kadencja PIS ( według mnie raczej z jakąś koalicją będą rządzić - pewnie Hołownia), czyli socjal dalej będzie się kręcił, jednym z ratunków to pewnie podniesienie wieku emerytalnego, ale jeżeli opozycja by to chciała zrobić to stare dziady by się pruły. A jeśli nie PIS to PO i sprzedawanie majątku Niemcom, czyli polska jako Land niemiecki
: Przecież w teorii hipergamia powinna skutkować wzrostem dzietności - większa liczba partnerów, większa szansa na zajście w ciążę.


@dr3vil: Mylisz puszczalstwo z hipergamia. Hipergamia oznacza tyle, że kobiety mają coraz większe oczekiwania co do facetów, więc coraz mniej się łapie jako "wartościowych partnerów". Ponadto rosną też wymagania na które faceci zwyczajnie nie mają wpływu - np wzrost, brak łysienia itp.
@gnomol: Chodzi mi o to że mineciarz sugeruje że to wina 500+ co jest nieprawdą bo dobrze widziałem ten wykres naniesiony na te same dane z niemiec itd. Takie coś to albo sianie propagandy, albo po prostu założone klapki na oczach bo tak komuś wygodnie
@Mineciarz69: 500+ jak najbardziej pomogło zwiększyć demografię jak widać, a powyższy spadek to nic innego jak wpływ Covidu i wojna u naszego sąsiada. Inne pomysły PiSu jak najbardziej też mogą mieć wpływ, ale głupotą jest twierdzenie, że 500+ nie działa. Przy tym to pokazuje, że pieniądze nie są problemem w posiadaniu dzieci. Polacy po prostu nie chcą 0mieć dzieci, a większość argumentów to zwykłe wymówki, aby ich nie mieć.