Wpis z mikrobloga

ktos holduje #lego ? jest pelno filmow na yt zachwalajacych te forme inwestowania z tym ze pytanie nr 1 czy ktos kupuje te starsze zestawy po cenie x2 a nawet x10 jak to jest w przypadku 21033 Architecture - Chicago? Jesli ktos tym sie zajmuje to jak to wyglada od kuchni? sa amatorzy takich drogich starych zestawow? przeciez nowych jest od groma, nawet kilka razy w roku premiery, odkurzaja stare sprawdzone serie jak castle czy teraz lotr. #inwestowanie
  • 12
@jerry56: Ja w sierpniu/wrześniu ubiegłego roku kupiłem trochę zestawów za 5k zł. Obecnie są warte około 8k zł. To oczywiście wyceny z allegro/olx itp. Ciekawe tylko jak wyglądają rzeczywiste ceny sprzedaży. Pewnie kilkanaście % trzeba odjąć od tego 8k zł :)
@jerry56: Mam paru znajomych, którzy kupują lego, ale żaden nie kupuje starych zestawów od inwestorów bo po prostu cena jest za wysoka. To co zauważyłem to spory wzrost inwestorów na forach/wykopie. Widząc to sam się zastanawiam czy wszyscy będą w stanie sprzedać to co kupili i mogę się mylić, bo bazuje na bańce moich znajomych, ale wydaje mi się, że wielu #!$%@? się na długie lata czekając, aż się w końcu
@hipeq69: próbowales cos przedac czy trzymasz pozamykane kartony? wlasnie tez sie zastanawiam czy ktos to kupuje bo czesto i gesto widze te same ogloszenia miesiacami jak wisza
@marcu56: wlasnie to mnie tez ciekawi, lego tez zawsze moze zrobic reedycje (co juz robilo) i cena leci w dol, a znajomi kupuja bardziej wiecej malych zestawow czy raczej mniej ale duzych i drogich?
@jerry56: Tak patrząc po zakupach to różnie, zwykle zestawy w okolicy 500 - 2k klocków, Ci bardziej przy hajsie kupują największe zestawy, np. UCSy ze star warsów. Bardziej niż rozmiar, widzę że jest celowane w kultowość zestawów albo tematykę. Sporo kupują tych chełmów z marvela/star warsów, albo w ogóle zestawów w tej tematyce. Jakbym miał inwestować to bym brał właśnie takie zestawy, które są częścią jakiejś serii jak np. speed championships,
@jerry56: można w ciemno założyć, że star wars i to w sumie wszystkie nie tylko UCSy to dobra inwestycja. Wystarczy spojrzeć na ceny zestawów sprzed 4-5 lat już nie wspominając o starszych. Tak samo lotr, piraci z Karaibów czy indiana Jones też osiągają wysokie ceny.

Np rivendell to gwarantowany zarobek moim zdaniem, tylko nie wiadomo po jakim czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To, że w serii wychodzą
@jerry56: był na tagu taki gostek co wydawał kilka tysięcy miesięcznie na stare zestawy, przeważnie castle.
Jest dużo fajnych zestawów dlatego ludzie je kupują, a dzisiaj praktycznie nic nie wychodzi w tematyce zamków, piratów czy czegoś podobnego.
@jerry56: ja inwestuję trochę. Tak, ludzie kupują stare drogie zestawy, ja sam kupuję po dwukrotnych przebiciach jak chcę coś w kolekcji.
@jerry56: W szkole uczyli o korelacji popyt/podaż cena ( ͡º ͜ʖ͡º) Koncept kolekcjonerstwa raczej też powinieneś znać. Jak chcesz kupić zestaw który wyszedł z produkcji to pozostaje ci kupić z drugiej ręki od ynwestora po zawyżonej cenie. Sobie popatrz na ceny jakie dane sety miały w czasie produkcji a jakie mają po np 3 latach od zakończenia. Ludzie mają pieniądze na #!$%@? i je wydają, mimo
@jerry56: zależy od zestawu, ale są ludzie, którzy dają chore pieniądze. x3 spokojnie. Mam na oku właśnie zestaw z hobbita, którego kupię pewnie za x4 cenę katologową. Kupiłem kilka setów już za x2-x3.
Żeby zyskać taką cenę trzeba jednak długo trzymać set, więc weź to pod uwagę. Blokujesz sobie gotówkę w taki sposób.