Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę z tych chcących być nowoczesnymi ludźmi którzy płacą kartą czy telefonem w sklepie xD
Byłem przed chwilą na zakupach i typek poprosił 7 rzeczy a okazało się że terminal nie działa i nie kupił xD a ja za gotówkę zawsze wszystko załatwię i nikt nie wie co i gdzie kupuje.
Zniewolenie człowieka trwa w najlepsze
#finanse #banki #ekonomia #bekazlewactwa #polska
  • 88
  • Odpowiedz
To niech ten ktoś pomyśli, że w imię drobnego wygodnictwa sam pcha się w system totalitarny.


@LaurenceFass: co za fikołek logiczny, to że gotówka jest mało wygodna i płatność kartą jest wygodniejsze (a za co za tym idzie korzystamy z takiej wygody) to od razu mamy się przyczyniać do likwidacji gotówki? No ja pitolę. To nie jest żaden (wygoda korzystania z karty) argument, żeby likwidować gotówkę. Litości i bez takich durnych
  • Odpowiedz
@mirekwirek:
Żaden fikołek, a raczej brak prostego rozumowania przyczynowo - skutkowego u Ciebie.
W momencie kiedy dajmy na to 95% transakcji będzie bezgotówkowa to dajesz argument władzom na likwidację gotówki, a sami jak widać do tego prą np. poprzez zmniejszanie limitu transakcji, czy przymusowe terminale w sklepach.
  • Odpowiedz
Żaden fikołek, a raczej brak prostego rozumowania przyczynowo - skutkowego u Ciebie.


@LaurenceFass: Durny fikołek z twojej strony i tyle. Przecież ktoś to lubi technologię, rozwój i w ogóle nie musi być zwolennikiem totalitaryzmu. Ja decydując się głównie używać karty nie muszę popierać rządzących co chcą (nie ważne jaki pretekst) gotówkę zlikwidować. Ba, jestem przeciwnikiem likwidacji i to stanowczym! To raczej ty nie rozumiesz, że nawet jakby było 95% transakcji gotówkowych
  • Odpowiedz
Czy myślisz, że jak obywatele zwiększą udział transakcji gotówkowych to te rządzące małpy zmienią zdanie i wycofają się ze swoich planów?


@mirekwirek:
Przecież dokładnie tak jest. Idealnym przykładem było dokręcanie śruby zamordyzmu w czasie covidu.
Tam gdzie pojawiał się spory opór społeczny i ignorowanie zakazów tam one po jakimś czasie zostały znoszone albo realnie nie istniały. Nawet w takich Chinach.
Więc tak, nacisk społeczny działa, a elementem tego nacisku w tym
  • Odpowiedz
elementem tego nacisku w tym przypadku jest bojkot płatności kartą.


@LaurenceFass: no dobra, większej bzdury nie czytałem dawno. Od dziś bojkotuję też czajnik elektryczny, żeby nie zlikwidowali mi samochodów spalinowych i zrezygnuję z pracy zdalnej, bo ograniczą mi prawo do poruszania się swobodnie po kraju.

Ale na poważnie, jeżeli nie widzisz różnicy między "pretekstem", "realnym powodem" to nie mamy o czym mówić i tym bardziej czeka nas nieciekawa przyszłość. Bo takimi
  • Odpowiedz
@rydzniznic: XDDDD ty masz 93 lata? rozumiem chodzić z gotówką ale jak masz walute o jakiejkolwiek wartości a złotówką to można se co najwyżej buty czyścić. Płace szybko telefonem w sklepie, oszczędności trzymam w euro i mam beke z takiego plebsu xD
  • Odpowiedz