Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę z tych chcących być nowoczesnymi ludźmi którzy płacą kartą czy telefonem w sklepie xD
Byłem przed chwilą na zakupach i typek poprosił 7 rzeczy a okazało się że terminal nie działa i nie kupił xD a ja za gotówkę zawsze wszystko załatwię i nikt nie wie co i gdzie kupuje.
Zniewolenie człowieka trwa w najlepsze
#finanse #banki #ekonomia #bekazlewactwa #polska
  • 88
  • Odpowiedz
@rydzniznic: Praktycznie wykop tylko czytam, ale jak widzę takie posty jak twój to aż szkoda nie skomentować. Skąd biorą się tacy debile jak ty. Czemu uważasz przykładowo mnie za zniewolonego i jeszcze dodatkowo obrażasz mnie mówiąc na mnie lewak, za to że lubię płacić telefonem bo to wygoda a gotówkę i tak zawsze mam przy sobie na wszelki wypadek.
  • Odpowiedz
Wszyscy gotówkowicze nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, że jak płacicie banknotem 200 zł za paczkę chusteczek, to sprzedawca wcale nie ma obowiązku wydawać reszty. To jest tylko jego dobra wola i grzeczność ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@sorhu: taka postawa jest chwalebna i nie rozumiem z czego masz "beke", używając karty wspierasz system bezgotówkowy, może raz za czas płacąc za zakupy kartą nic sie nie dzieje ale wyobraź sobie kilka milionów ludzi którzy używają tylko karty do płacenia za wszystko - taka postawa ludzi aktywnie i autentycznie zbliża nas coraz bardziej do likwidacji gotówki a likwidacja gotówki to koniec wolności osobistej. Macie "beke" z człowieka, który stara się
  • Odpowiedz
którzy płacą kartą czy telefonem w sklepie

[...]

Zniewolenie człowieka


@rydzniznic: haha niezły z ciebie szurek, taki januszek zakupowy. W sumie powiązać płacenie kartą ze zniewoleniem, to trzeba mieć wyobraźnię.
  • Odpowiedz
Ale mnie #!$%@? to przekonanie ludzi o swojej niby wyjątkowości. Tacy co na każdej płaszczyźnie życia pokazują, że są "antysystemowi" i "wolni" bo nie płacą kartą, bo nikt nie będzie śledził ich transakcji, tak jakby byli conajmniej jakimiś tajnymi agentami. Kupujecie broń, narkotyki, usługi seksualne że tak się boicie śladów waszych zakupów? Czy jednak mleko, masło, proszek do prania i ciuchy? To ta sama grupa ludzi co antyszczepionkowcy, wielcy oświeceni ludzie z
  • Odpowiedz
długo byłem anty bezgotówkowy. Uważałem i chyba zresztą słusznie że jak mam gotówkę to mam większą kontrolę nad wydatkami, ale coraz częściej korzystałem z karty bo wydawało się to tym samym co pójście do bankomatu tylko bez tego bezsensownego chodzenia ;).. Teraz już nawet portfela ze sobą nie noszę bo wszystko w telefonie - Wygodnie w kieszeni tylko klucze i telefon ale no nie jest to idealna droga do oszczędzania ( ͡
  • Odpowiedz
@rydzniznic: no no, pójdź do sklepu z banknotem 500zł i kup cziperki ew zabierz ze sobą plik tylko limitowanych banknotów czy bilonu i powodzenia w przyjemnych zakupach
  • Odpowiedz