Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem. Walczę z arkuszem Google. Prosta sprawa. Chciałbym, aby po naciśnięciu enter w komórce wpisała się aktualna godzina. Nie musi to być enter, może być dowolny klawisz. Ale musi to być niezmienna godzina wciśnięcia klawisza, a nie taka, która się aktualizuje za każdym razem. Wiem, że można to zrobić skrótem klawiszowym ctrl+shift+: ale do tego trzeba użyć dwóch dłoni, a mam wolną tylko jedną :-). Może da się jakoś ten skrót przypisać do jednego klawisza ? Używam przeglądarki chrome system chromeOS i Windows. Nie wchodzą w grę żadne programy exe. Jedynie dodatek do przeglądarki albo może jakiś skrypt w arkuszach Google ? #excel #arkuszkalkulacyjny #google #it
  • 10
@zlotychlopak: nie wiem czy jest na zwykłym Google sheets opcja zmiany skrótu klawiszowego, ale jak nie ma to można ściągnąć program który zapisze sobię jakiś klawisz jako skrót klawiszowy.
Poszukaj, jak nie znajdziesz to jutro podeślę
@fuul7: wlasnie chce uniknac programow zewnetrznych. Uzywam tego arkusza w pracy, na komputerze uczelni, który jest dodatkowo uzywany do dosyc poufnego zadania. Nie chce nic na nim instalowac dla bezpieczenstwa. Niestety w arkuszach google nie mozna zmienic skrótów klawiszowych, tam w ogole niewiele mozna zmienic :-) Probowalem znalezc jakas funkcje w ustawieniach przegladarki lub jakis plugin do chrome ale one umozliwiajatylko stworzenie skrotu a nie przypisanie do konkretnych klawiszy