Wpis z mikrobloga

@jafek21: @BarkaMleczna Miałem psa w bloku, kilka psów w rodzinie jest w bloku to wiem jak to wygląda. Psy lubią sie ułożyć w przejściu między pokojami, o ile w przypadku cocker spaniela, którego miałem nie jest to uciążliwe, to z większymi psami już byłoby to uciążliwe. To jest przykładowa niedogodność posiadania dużego psa w bloku.
Ludzie idą na cały dzień do pracy nie mają dla nich czasu, szczekają całe dnie


@bartez_94: Jeśli człowiek zaczyna szczekać całe dnie, to zamiast do pracy, powinien iść się przebadać ()
Wielkość mieszkania nie ma wpływu na to jak dużego psa możesz posiadać. Psy traktują dom, mieszkanie, podwórko jak budę. To jakiego psa można mieć determinuje ilość czasu jaką możesz mu poświęcić.


@Polnischefuhrer: dodam jeszcze, że dla psa jest znacznie gorsze spędzenie całego swojego życia w dużym ogrodzie - gdzie zna cały teren i wszystkie zapachy, niż spanie w mieszkaniu i wychodzenie z nim kilka razy dziennie na spacery. A najlepsze są
Czemu ludzie którzy mieszkają w mieszkaniach w bloku, kupują sobie duże psy?

@randomex58: I gówno na trawniku większe, i dziecko może rozszarpać, i sierści więcej na klatce schodowej zostawi więcej. A jak w windzie się uleje to tydzień czuć. Panie nie ma to tamto, tak pies to jest to. A jak samego zostawić na 8h to wyje lepiej niż nie jedna syrena.
A tak serio powinno się zakazać trzymania psów w
@BarkaMleczna: człowiek nigdy nie powinien posiadać zwierząt, kiedyś było coś takiego jak ludzkie zoo i zostało zdelegalizowane, tak samo jak niewolnictwo. A jakoś niewolnictwo zwierząt do dziś cieszy się dobrą opinią. Psy na smyczy, ptaki w klatkach itd. Człowiek to najokrutniejsze stworzenie na tej Ziemii.
@randomex58: wzialem niedawno do bloku (mieszkanie 50m) goldena, który potrzebuje bardzo dużo ruchu. Wychodzę z nim dziennie na 3 spacery, łącznie 2-3h. Zużywam dziennie 4 worki na kupy. Wielu ludzi patrzy na mnie jak na #!$%@? i widzę po twarzach że myślą to co Ty. Pies szczęśliwy, w domu żre i śpi zrelaksowany na plecach. W schronisku był na powietrzu i siedział w kojcu jak na wielu podwórzach, wychodził na godzinny
@randomex58: przyłożyłem rękę do tej patologii, nawet za małe posłanie mu kupiłem bo nie mam miejsca w mieszkaniu na większe ()
A wracając do tematu na szczęście kultura wybiegów dla psów się zaczęła w Polsce pojawiać, mam już trzeci pod domem ಥ⁠⁠ಥ
Pobierz BArtus - @randomex58: przyłożyłem rękę do tej patologii, nawet za małe posłanie mu ku...
źródło: 20230219_213321