Wpis z mikrobloga

@randomex58: Bo są próżnymi debilami.

Oooo jaki słodki pies, musimy go kupić żeby tej małpie Sandrze wyszły gały z orbit. Piesek będzie moją maskotką i nie obchodzi mnie, że jest żywiołowy, musi się wybiegać i jest duży. Ma być i #!$%@?! I to koniecznie rasowy.


Hustkyego, Szwajcara, Bordera itp. ras nie kupiłbym nawet mając dom z działką biorąc pod uwagę mój styl życia. Te psy i tak IMO będą się męczyć
@randomex58: Jeśli jesteś świadomy i bierzesz odpowiedzialność za dobrostan psa to jak dla mnie można mieś bernardyna w bloku. Ale przykro naprawdę się patrzy jak ludzie mają małe pieski yorki itp. i wyjdą tylko z nimi na smyczy aby zatrzymać się na pierwszym kawałku trawy, gdzie pies pochodzi na 3 metrach kwadratowych przez dwie minuty i zawijka do chaty
@randomex58 Czrmu ludzie którzy chcą pracować, cieszyć się życiem, lubią duże przestrzenie muszą zarabiać na swój byt mieszkając w gównianym mieszkanku max 50m2 w dużym gównianym mieście jak króliki w klatkach? Pies się męczy, a co z moją duszą myśliwego skutecznie tłumioną w betonowej dżungli? To moja wina że na prowincji nie dostanę nawet 1/3 zarobków z cholernego miasta?
Kogo to obchodzi co Huski myśli, mam to szczerze mówiąc w dupie
NIe ma kompletnie różnicy czy masz 15m2 czy 150m2 pies w domu zawsze siedzi w kilku swoich ulubionych miejscach i albo śpi albo czeka aż ktoś się zajmie, pobawi czy coś. Sam miałem huskiego w bloku przez 13 lat, ale NIE z mojego wyboru tylko z fanaberii młodszej siostry. Generalnie to i tak trzeba wychodzić na długie spacery i organizować zajęcia/zabawy, bo pies sam ze sobą nie będzie bawił i nie ma
@Polnischefuhrer bo 6 m2 kojca, to jakiekolwiek rozważanie (a tak zazwyczaj to wygląda). Pies potrzebuje ruchu, nowych bodźców i kontaktu z człowiekiem. Większość kojców to takie samo gówno, jak łańcuch.
Woesz gdzie jest problem? właśnie w tym bieganiu samemu po domu, bo większość yorków, z winy leniwych właścicieli jest stuknięta, nie zapewniają im ruchu i pies głupieje. Przejdź się po osiedlach, większość tych szczurów jest kopnięta, bo jest traktowana jak zabawka
@
@randomex58: Ale wiesz ze im wiekszy pies tym generalnie potrzebuje mniej ruchu i lepiej nadaje sie do bloku?

Pomijając psy zaprzęgowe i niektóre (duze ale lekkie) owczarki. Reszta nie ma problemu z blokami. Mastify, goldeny, tosa inu, rhodesiany potrzebują zdecydowanie mniej ruchu i uwagi niz yorki inne teriery