Wpis z mikrobloga

Siemka Mireczki, mam nie dające mi spokoju pytanie. Od 3 lat staram się o światłowód i nadal nic w mojej okolicy. Jestem niby szarą plamą z dostępem do internetu do 30Mbps od Orange. W mojej okolicy jest połączenie światłowodowe, nawet mapa geolokalizacyjna wskazuje, że mój dom powinien mieć dostęp do światłowodu... Sąsiedzi też nie mają światłowodu (ogólnie miasto około 15tyś mieszkańców w Wielkopolsce). Czy będąc tzw. szarą plamą można jakoś doprosić się o światłowód? Składałem już chyba wszędzie prośbę o przyłączenie gdzie tylko się da (orange, fiberhost, uke, uj wie gdzie jeszcze). Czytałem, że niby POPC2 ma przyłączać domy będące szarymi plamami do sieci światłowodowej. Jak to wygląda w praktyce, co można jeszcze poczynić? Dodam, że praktycznie miasto w którym mieszkam ma światłowód wszędzie po za centrum jak sobie patrzyłem na mapy UKE ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#popc #swiatlowod #fibee #fiberhost #inea #orange
  • 3
Od stycznia jest nowy portal, internet.gov.pl możesz tam zgłosić zapotrzebowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na serio to sam chciałbym wiedzieć jak ruszyć temat, od lat się tym interesuję, mimo węzła dostępowego pod płotem, 10m od domu, nie ma szans się nawet dowiedzieć czy będzie coś robione w najbliższej dekadzie.
@Yuyath w sumie to nic nie zrobisz, zostaje czekać aż będą budować i się zgłaszać do nich wtedy, inna sprawa że te projekty to śmiesznie projektują, mnie podpieli ale sąsiada obok już nie, ale domy za skrzyżowaniem już mają