Wpis z mikrobloga

Pytanie w stylu "straszna pierdoła, ale w sumie mnie nurtuje": Wszędzie zaleca się, żeby wartości przechowujące booleany zaczynały się od "is" i dalej przymiotnik. No dobra, a co z takimi zmiennymi jak

doesPathContainStartElement
? Brzmi okej czy raczej zamieniać na dziwnie brzmiącą formę z is (

isPathContainingStartElement
- brzmi niegramatycznie, w życiu bym tak nie powiedział) czy może jeszcze inaczej to rozwiązać (

isStartElementContainedInPath
etc)?

#programowanie #cleancode
  • 22
@Pruderyjny: przecież w przypadku długich nazw które nie posiadają skrótów określen autouzupełnianie niewiele pomaga bo i tak trzeba wpisac n początkowych znaków ( tu wystarczy że autor pododaje jeszcze sobie inne flagi sprawdzajace czy sciezka zawiera inne #!$%@?). Tworząc takie potworki możemy dojść do sytuacji gdzie zmienna będzie dłuższa niż metoda ją ustawiająca
@aryss: (#) No ja szczerze powiedziawszy wolę zobaczyć w kodzie coś takiego:

if(!doesPathContainStartElement()) {

 addStartElementToPath();

}

niż jakieś dziwne skróty i sprawdzać w komentarzach co one znaczą.

Ale my tu nie o tym.
@aryss: Kod powinien byc oczywisty i sam się komentować, jeżeli musisz pisać komentarz do krótkiego kodu znaczy, że zrobiłeś coś bardzo źle.

Tak jak napisał @Marmite jest znacznie czytelniejsze niż jakieś komentarze do zmiennych ala albo dupa D:
@Marmite: @Pruderyjny: no mi chodzilo o delikatnie mowiac bardziej skomplikowane warunki gdzie logika biznesowa wymusza stosowanie wiekszej ilosci flag nizli 1 a dodatkowo czesto bywa tak ze programista nie zna tematyki o czym tworzy aplikacje i komentarze nawet do #!$%@? zmiennych bywaja przydatne;)
bardziej skomplikowane warunki gdzie logika biznesowa wymusza stosowanie wiekszej ilosci flag nizli 1


@aryss: (#) Jak w ifie jest dużo warunków, to rozwalasz je na osobną funkcję albo wiele funkcji
@Marmite: szczerze mam wrazenie ze grochem o sciane rzucam wiec krotko napisze raz jeszcze ze:

moim zdaniem zmienne boolowskie powinny byc nazywane jasno ale skrotowo bez kobyl ktore zaprezentowales juz w 1 przykladzie. A teraz grzecznie wracam do ogladania meczu
@aryss: (#) Ja też mam wrażenie, ze grochem o sciane rzucam. Taki fragment kodu:

bool doesPathContainStartElement;
jest o wiele lepszy niż taki

bool isContained; //tells if a start element is contained in the path
Miłego oglądania.